کد خبر: ۳۸۹۹۱
|
۳۰ آذر ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

اخراج کارمندان شیائومی برای افشای اطلاعات خودروی برقی

شرکت شیائومی اعلام کرد سه کارمند را به دلیل انتشار شایعات درباره خودروی برقی این شرکت، اخراج کرده است و قصد دارد علیه دو رسانه برای انتشار آنلاین تصاویر نخستین خودروی برقی این شرکت، اقدام حقوقی انجام دهد.

به گزارش «نبض فناوری»، ماه‌هاست گزارش‌های متعددی در شبکه‌های اجتماعی چین منتشر می‌شود که حاوی اطلاعات محرمانه درباره کسب و کار خودروی برقی شیائومی است.

شیائومی که برای مزیت قیمت پایین در بازار تلفن هوشمند معروف است، به دلیل گمانه‌زنی‌ها درباره عرضه قریب الوقوع نخستین مدل خودروی برقی این شرکت، توجه شهروندان چینی را جلب کرده است.

این شرکت در پستی در شبکه اجتماعی ویبو اعلام کرد: سه کارمند خود را به دلیل انتشار اطلاعات نادرست بدون اجازه در زمان کنفرانس برگزار شده توسط شرکت‌های کارگزاری و سرمایه گذاری و گمراه کردن بازارها و مختل کردن فعالیت بخش خودروی برقی شیائومی، اخراج کرده است.

بر اساس گزارش تِک نود، شیائومی قصد دارد علیه این سه نفر و همچنین دو رسانه چینی به دلیل انتشار تصاویری از خودروی برقی آینده این شرکت، شکایت کند.

اطلاعاتی که توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین در روز چهارشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که خودروی برقی شیائومی، نام تجاری پکن شیائومی SU۷ را خواهد داشت و توسط شرکت دولتی «گروهی خودروسازی پکن» تولید می‌شود. این خودرو ظاهر بیرونی براق و گزینه نصب فناوری حسگر معروف به لیدار در بالای صفحه شیشه‌ای خود برای رانندگی پیشرفته را دارد. حداکثر سرعت آن، ۲۶۵ کیلومتر در ساعت و وزنش ۲.۶۶ تن است.

شیائومی پیش از این اعلام کرده بود که خودروی برقی این شرکت رسما در نیمه اول سال میلادی آینده عرضه می‌شود. شیائومی که یکی از بزرگترین برندهای محصولات الکترونیکی مصرفی چین است، به شرکت‌های دیگر فناوری مانند شرکت هواوی ملحق می‌شود که وارد بازار خودروهای برقی شده‌اند. محصولات این شرکت‌ها مجهز به ویژگی‌های فناوری است و با قابلیت‌هایی مانند کنترل صدا و نرم‌افزار دستیار رانندگی، محبوب رانندگان هستند.

منع/ ایسنا

ارسال نظرات
وبگردی