کد خبر: ۳۹۰۱۶
|
۰۱ دی ۱۴۰۲ | ۱۲:۴۵
در هشت ماه نخست سال جاری انجام شد:

ثبت ۲۳۰ هزار معامله خرید در سامانه ستاد/ اعطای ۶۴ هزار اینماد به کسب‌وکارهای اینترنتی

بنابر اعلام مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، در هشت ماهه نخست سال ۱۴۰۲ تعداد ۶۴ هزار و ۶۴۵ اینماد به کسب‌وکارهای اینترنتی اعطا شده و تعداد معاملات خرید در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) نیز از ۲۳۰ هزار معامله عبور کرده است.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در آخرین گزارش عملکرد آماری خود که مربوط به بازه زمانی هشت ماه نخست ۱۴۰۲ است، به شرح جزئیات مربوط به خرید، مزایده، مناقصه و حجم معاملات در سامانه تدارک الکترونیکی دولت (ستاد)، تعداد نماد تجارت الکترونیکی (اینماد) و گواهی امضای الکترونیکی صادر شده از سوی این مرکز پرداخته است.

بر اساس این گزارش، در هشت ماه نخست سال جاری تعداد ۴ هزار و ۱۸ دستگاه اجرایی و ۸۷ هزار و ۷۹۵ مجموعه خصوصی به سامانه تدارک الکترونیکی دولت (ستاد) پیوسته‌اند.

در این بخش شاهد کاهش حدود ۲ درصدی ثبت‌نام دستگاه‌های اجرایی و رشد بیش از یک درصدی ثبت‌نام بخش خصوصی نسبت به مدت مشابه سال قبل در سامانه ستاد بوده‌ایم.

در بخش خرید نیز تعداد معاملات از۲۳۰ هزار و ۵۷ معامله عبور کرد و حجم معاملات را به ۴۹۴ هزار و ۹۸۵ میلیارد ریال رساند که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته بیش از ۵۸ درصد افزایش داشته است.

تعداد معاملات بخش مزایده به عدد ۲۵ هزار و ۷۲۳ معامله با حجم ۴۱۷ هزار و ۸۲۸ میلیارد ریال رسیده است. در بخش مناقصه تعداد معاملات ۲۹ هزار و ۳۳۰ معامله با حجم ۶۲۵۲۱۲۳ میلیارد ریال است.

در هشت ماهه نخست ۱۴۰۲، تعداد ۶۴ هزار و ۶۴۵ نماد تجارت الکترونیکی (اینماد) به کسب‌وکارهای اینترنتی اعطا شده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته با رشد بیش از ۱۰۰ درصدی مواجه شده است.

آمار دیگری که در این گزارش به چشم می‌خورد مربوط به تعداد شکایات ثبت شده کاربران از کسب‌وکارهای اینترنتی دارای اینماد است. در هشت ماه نخست امسال حدود ۶ هزار و۶۹۵ هزار شکایت از کسب وکارهای اینترنتی دارای اینماد ثبت شده در حالی که در مدت زمان مشابه سال گذشته تعداد شکایات ۶ هزار و ۵۸۵ مورد بوده است.

بخش بعدی این آمار مربوط به صدور گواهی امضای الکترونیکی است. در هشت ماه نخست سال جاری تعداد ۲۲۷۳۲۴۸ گواهی امضای الکترونیکی توسط مراکز میانی صادر شده است.

در این گزارش به درآمد حاصل از خدمات تجارت الکترونیکی، صدور گواهی الکترونیکی و سامانه ستاد نیز اشاره شده که در هشت ماه مورد نظر این گزارش ۴۶۷.۷ میلیارد ریال بوده است.

ارسال نظرات
وبگردی