کد خبر: ۳۹۰۷۴
|
۰۴ دی ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

دکمه‌ دانلود تقلبی در وبسایت‌ها را چطور تشخیص دهیم؟

دکمه‌های جعلی دانلود بسیاری از کاربران را گرفتار خود می‌کنند و با ماهیت طراحی خود برای فریب، اطلاعات آنها را می‌دزدند.

به گزارش «نبض فناوری»، هوتوگیک اعلام کرد، یکی از آزاردهنده ترین انواع تبلیغات در اینترنت دکمه های دانلود جعلی هستند. کاربر با زدن آنها قصد دانلود محتوا یا فایلی را دارد، اما در عوض، با بدافزار، ناخواسته یا سایت های فیشینگ مواجه می شود. در ادامه چند نکته را ذکر خواهیم کرد تا دکمه های دانلود جعلی را شناسایی کرده و از آن جلوگیری کنید.

چرا دکمه های دانلود جعلی خطرناک هستند؟

دکمه‌های دانلود جعلی به غیر از آزاردهنده بودن می‌توانند خطرناک باشند. این دکمه های جعلی اغلب تبلیغات فریبنده ای هستند که می توانند شما را در معرض انواع تهدیدات قرار دهند، مانند:

بدافزار: برخی از دکمه های دانلود جعلی نرم افزارهای مخرب را در دستگاه شما دانلود می کنند که می تواند اطلاعات شخصی را بدزدد و به فایل های شما آسیب برساند.

جانک‌ور: برخی از دکمه‌های دانلود جعلی برنامه‌ها یا افزونه های ناخواسته را روی دستگاه شما نصب می‌کنند که می‌تواند عملکرد دستگاه را کاهش داده، تبلیغات آزاردهنده نمایش دهد یا باعث تغییر تنظیمات شوند.

فیشینگ: برخی از دکمه‌های دانلود جعلی فرد را به وب‌سایت‌های جعلی هدایت می‌کنند که شبیه به وب‌سایت‌های واقعی هستند، اما برای فریب طراحی شده‌اند تا اعتبار ورود، جزئیات کارت اعتباری یا سایر اطلاعات حساس را بربایند.

بنابراین مهم است که بدانید کدام دکمه دانلود واقعی است.

از دکمه های بزرگ و چشمک زن خودداری کنید

دکمه‌ دانلود تقلبی در وبسایت‌ها را چطور تشخیص دهیم؟

مشکل اصلی پیدا کردن دکمه دانلود صحیح این است که اغلب چندین مورد جعلی در صفحه وجود دارد. ممکن است بلافاصله مشخص نباشد که کدام یک جعلی است. یکی از موارد متداول در مورد نوع تقلبی ظاهر چشمک زدن آن است.

به طور معمول، دکمه های دانلود واقعی برای ظاهر زیبا در وب سایت ساخته می شوند. آنها با طراحی سایت مطابقت دارند یا پیوندهای متنی کوچک و درون خطی هستند. یک دکمه دانلود بزرگ اغلب به دلیلی سعی می کند توجه شما را جلب کند و جعلی است.

به دنبال نماد کوچک «X» یا «Ad» باشید

دکمه‌ دانلود تقلبی در وبسایت‌ها را چطور تشخیص دهیم؟

اساساً، هر تبلیغی که در اینترنت می‌بینید یک نماد کوچک X در گوشه، یک برچسب «Ad» یا آرم بسیار رایج «AdChoices» خواهد داشت.

به عبارت ساده، یک دکمه دانلود واقعی به عنوان یک تبلیغ برچسب گذاری نمی شود. باید به یاد داشته باشید که قبل از کلیک کردن به دنبال برچسب ها بگردید.

URL را بدون کلیک کردن تست کنید

دکمه‌ دانلود تقلبی در وبسایت‌ها را چطور تشخیص دهیم؟

گاهی اوقات، دکمه‌های دانلود جعلی به شکلی هوشمندانه طراحی شده‌اند تا از دکمه‌های واقعی تقلید کنند. در این موارد، بهترین گزینه این است که نشانگر خود را روی دکمه نگه دارید تا URL آن را ببینید.

در هر مرورگر اصلی، زمانی که ماوس را روی یک پیوند قرار می دهید، پیش نمایش URL را مشاهده خواهید کرد. این ترفند همچنین برای دکمه ها و تبلیغات کار می کند. اگر پیوند به‌عنوان «googleads»، «doubleclick» یا یک URL طولانی دیگر ظاهر می‌شود که به نظر می‌رسد با عملکرد مورد نظر شما مطابقت ندارد، مراقب باشید.

تصویر بالا نمونه‌ای کامل از یک تبلیغ جعلی را نشان می‌دهد که تقریباً شبیه به آگهی واقعی است. با این حال، هنگامی که ماوس را روی دکمه‌ها قرار می‌دهید، URL جعلی«doubleclick.net» را نشان می‌دهد، در حالی که به دانلود Mozilla Firefox می‌رود.

مستقیماً به منبع بروید

همه این نکات به شما کمک می کند تا دکمه های دانلود جعلی را پیدا کنید، اما راه بهتری برای جلوگیری از آنها وجود دارد. اگر دقیقاً می‌دانید چه چیزی را می‌خواهید دانلود کنید، برای دانلود مستقیم به منبع بروید.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی