کد خبر: ۳۹۰۹۱
|
۰۵ دی ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

کابل شارژر ارزان‌قیمت آیفون 15 پرو مکس در اثر حرارت ذوب شد!

یک کاربر عکسی از آیفون 15 پرو مکس خود منتشر کرده که از ذوب‌شدن کابل USB-C و سوختن آن در اثر حرارت زیاد خبر می‌دهد.

به گزارش «نبض فناوری»، یکی از کاربران در ردیت پستی منتشر کرده که در آن نشان می‌دهد کابل شارژر USB-C آیفون 15 پرو مکس او کاملاً ذوب شده و منجر به سوختن دست و قسمتی از گوشی‌اش شده است. به نظر می‌آید این کاربر از یک کابل ارزان‌قیمت و غیررسمی برای شارژ گوشی خود استفاده کرده است. باتوجه به مسائل داغ‌شدن آیفون 15 پرو مکس و همچنین مهاجرت اپل به USB-C این پست خبرساز شده است.

کاربری در Reddit پستی منتشر کرده که در آن نشان می‌دهد آیفون 15 پرو مکس او تماماً کابل شارژر را ذوب کرده و دست او را سوزانده است. او در پست خود می‌نویسد:

«می‌دانستم آیفون 15 پرو مکس داغ می‌شود، اما یک ماه پس از استفاده، گوشی من در طول شب به‌قدری داغ شد که به معنای واقعی کلمه انگشتم را سوزاند. وقتی کابل را جدا کردم، دیدم مقداری از پلاستیک ذوب شده، آثار سوختگی روی بدنه باقی مانده و قسمت فلزی کابل USB-C درون پورت چسبیده بود.»

کابل شارژر ارزان‌قیمت آیفون 15 پرو مکس در اثر حرارت ذوب شد!

داغ‌شدن آیفون 15 پرو مکس و لوازم جانبی تقلبی

قبل از آن‌که اتحادیه اروپا اپل را مجبور کند کانکتور لایتنینگ خود را با USB-C جایگزین کند، بحث‌های زیادی درمورد اینکه چرا اپل تا این زمان برای مهاجرت به USB-C تعلل کرده، وجود داشت. همچنین ترجیح اپل به استفاده از گواهی MFi (یا «ساخته‌شده برای آیفون») برای لوازم جانبی موردتأیید خود در لایتنینگ، کاربران را محدود می‌کرد تا از هر کابلی استفاده نکنند؛ اکنون دیگر اپل در سری جدید آیفون 15 این گواهی را صادر نمی‌کند و حالا این امکان برای کاربران میسر شده تا از هر نوع کابل USB-C برای شارژکردن جدیدترین پرچمدار اپل استفاده کنند.

به‌رغم اینکه می‌توان سری آیفون 15 را با هر نوع کابل USB-C شارژ کرد، اما به نظر می‌رسد بهتر است از کابل داخل جعبه یا برندهای لوازم جانبی مورداعتماد استفاده کرد. در اتفاق اخیر، کاربر در پست خود نگفته که از چه نوع کابلی استفاده کرده، اما براساس گزارش‌ها، این شخص آداپتور مسافرتی و یک کابل USB-C عمومی از آمازون خریده و از آن برای شارژ آیفون 15 پرو مکس استفاده کرده است.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
پیش از برگزاری انتخابات؛ ایکس در هندوستان دردسر درست کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 28 اسفند 1403 پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
وبگردی