کد خبر: ۳۹۲۱۱
|
۱۲ دی ۱۴۰۲ | ۱۹:۳۰
سرقت محتوای جلسات دادگاه؛

دادگاه ایالتی در استرالیا هک شد

هکرها به مخزن داده های سوابق داده دادگاه در ایالت ویکتوریا استرالیا دسترسی یافتند و شبکه فناوری صوتی و تصویری دادگاه را مختل کردند.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، به گفته مقامات اقدام هکرها روی سرویس های ضبط و رونویسی تاثیر گذاشته است.

لوییز اندروسون مدیر ارشد اجرایی سرویس های دادگاه ایالت ویکتوریا در بیانیه ای اعلام کرد، احتمالاً محتوای ضبط شده برخی از جلسات دادگاه بین یکم نوامبر تا ۲۱ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی سرقت شده است. برخی جلسات دادگاه قبل از یکم نوامبر احتمالاً تحت تاثیر عملیات هک قرار گرفته اند.

اندرسون در این باره می گوید: دسترسی غیرقانونی احتمالی به محتوای ضبط و ذخیره شده در شبکه محدود است. هیچیک از دیگر سیستم های دادگاه یا سوابق دیگر از جمله داده های کارمندان یا اطلاعات مالی هک نشده است.

پس از آنکه شبکه مذکور ایزوله و غیرفعال شد، جلسات دادگاه در ماه ژانویه ۲۰۲۴ میلادی ادامه می یابد. از سوی دیگر مقامات دادگاه با کارشناسان امنیت سایبری دولت از نزدیک همکاری می کنند. سرویس های دادگاه ایالت ویکتوریا اعلام نکرد آیا درخواست باج دریافت کرده است یا خیر.

طبق گزارشی که دولت استرالیا در نوامبر ۲۰۲۳ میلادی منتشر کرد، حملات گروه های سایبری و هکرهای دولتی به زیربنا، کسب وکار و خانه های استرالیا افزایش یافته است. براساس گزارش هر ۶ دقیقه یک حمله سایبری در این کشور رخ می دهد.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
پیش از برگزاری انتخابات؛ ایکس در هندوستان دردسر درست کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 28 اسفند 1403 پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
وبگردی