کد خبر: ۳۹۲۵۷
|
۱۵ دی ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰
ایلان ماسک تایید کرد

آیا «سایبرتراک» خودرو آینده پلیس آمریکا خواهد شد؟

به تازگی ایلان ماسک بحث و گفتگوی طرفداران حول محور تبدیل شدن سایبرتراک به خودرو پلیس را تایید کرده است.

به گزارش«نبض فناوری»به نقل از آی‌ای، خودرو سایبرتراک شرکت تسلا یک وانت معمولی نیست. این یک خودرو آینده‌نگرانه است که می‌تواند در برابر گلوله‌ها مقاومت کند، مانند یک موشک شتاب بگیرد و مانند وسیله نقلیه‌ای در یک فیلم علمی تخیلی به نظر برسد. به گفته ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، این خودرو همچنین می‌تواند بهترین وسیله نقلیه برای پلیس باشد.

ایلان ماسک به تازگی در شبکه اجتماعی ایکس اظهار کرده که فکر می‌کند داشتن چند واحد پلیس مجهز به تسلا ایده خوبی خواهد بود. اظهارات او در پاسخ به پستی از سوی اداره پلیس روزنبرگ در تگزاس بود که به استفاده از خودروهای تسلا در ناوگانش ابراز علاقه کرده بود. اگرچه این ایده‌ جدیدی نیست، اما سر و صدای دیگری در مورد تبدیل شدن سایبرتراک تسلا به یک ماشین پلیس به وجود آورد.

اداره پلیس روزنبرگ تصویری از یک سایبرتراک را در ایکس به اشتراک گذاشت و از ماسک نظر خواست و نوشت: نظر شما چیست، ایلان ماسک؟ آیا سایبرتراک یک خودروی پلیس خوب خواهد بود؟ پیدا کردن وسایل نقلیه جدید برای تکمیل واحدهای پلیس قدیمی‌مان سخت است. آیا باید در سال ۲۰۲۴ تغییری ایجاد کنیم؟

این پست سر و صدای زیادی در فضای مجازی ایجاد کرد و واکنش‌های متفاوتی از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت. برخی از کاربران ایده یک ناوگان پلیس از سایبرتراک‌ها را به سخره گرفتند و گفتند که شارژ آن در طول تعقیب و گریز تمام می‌شود یا آتش می‌گیرد. دیگران این ایده را تحسین کردند و گفتند که این یک راه عالی برای صرفه جویی در هزینه بنزین و تعمیر و نگهداری خودروها خواهد بود.

اما ماسک به وضوح از این ایده حمایت کرد. او به روزنبرگ پاسخ داد و گفت که داشتن چند واحد پلیس مجهز به تسلا ایده خوبی است.

سایبرتراک به عنوان یک وسیله نقلیه پلیس مزایای زیادی دارد. بدنه فولادی ضد زنگ بادوام آن می‌تواند در برابر فرورفتگی و خراش و حتی شلیک سلاح‌های کوچک مقاومت کند. این خودرو دارای یک موتور الکتریکی قدرتمند است که می‌تواند در کمتر از سه ثانیه از صفر تا ۶۰ مایل در ساعت برسد که سرعت آن را نسبت به اکثر خودروهای اسپورت بیشتر کند. سایبرتراک همچنین ظاهری تهدیدآمیز و کمی ترسناک دارد.

با این وجود این وسیله نقلیه هنوز باید برای تولید انبوه آماده شود.

تسلا هنوز در حال کار بر روی نهایی کردن طراحی و ویژگی‌های آن است و انتظار می‌رود تحویل آن در اواخر سال ۲۰۲۴ آغاز شود. این خودرو متقاضیان زیادی نیز دارد و بیش از یک میلیون رزرو در حال حاضر توسط مشتریان مشتاق انجام شده است.

بنابراین، اداره پلیس روزنبرگ ممکن است قبل از به دست آوردن یک سایبرتراک مجبور شود کمی صبر کند. اما آنها در این میان گزینه‌های دیگری نیز دارند. آنها می‌توانند مدل Y یا مدل ۳ تسلا را انتخاب کنند که در حال حاضر در دسترس هستند و قابل اعتماد و کارآمد به حساب می‌آیند.

فارغ از این نوع خودرو، وسایل نقلیه تسلا می‌تواند آینده حمل و نقل پلیس را رقم بزند. آنها ترکیبی از عملکرد، ایمنی و پایداری را ارائه می‌دهند که مقابله با آن دشوار است و همانطور که ماسک گفت، این ایده خوبی است.

منبع: ایسنا

 

ارسال نظرات
وبگردی