کد خبر: ۳۹۲۸۲
|
۱۷ دی ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

کوالکام ظاهراً دو نسخه مختلف از تراشه «اسنپدراگون 8 نسل 3 برای گلکسی» ساخته است

به نظر می‌رسد یکی از این نسخه‌های اسنپدراگون 8 نسل 3 برای گلکسی تفاوتی با نسخه استاندارد تراشه پرچمدار کوالکام ندارد.

به گزارش «نبض فناوری»، سامسونگ هفته آینده از سری گلکسی S24 رونمایی می‌کند و امسال هم از نسخه مخصوص اسنپدراگون برای پرچمدارهای خود استفاده خواهد کرد. حالا طبق شایعه‌ای جدید، امسال با دو نسخه مختلف تراشه «اسنپدراگون 8 نسل 3 برای گلکسی» روبه‌رو خواهیم شد که تفاوت آن‌ها به فرکانس هسته Cortex-X4 مربوط می‌شود.

سامسونگ امسال، برخلاف سال گذشته میلادی، گوشی‌های سری گلکسی S را با دو تراشه مختلف اگزینوس و اسنپدراگون روانه بازار می‌کند. البته طبق شایعات،‌ این موضوع برای گلکسی S24 اولترا صادق نخواهد بود و این دستگاه در تمام بازارها با اسنپدراگون ۸ نسل ۳ عرضه می‌شود.

توسعه دو نسخه مختلف اسنپدراگون 8 نسل 3 برای گلکسی

با وجود اینکه سامسونگ در گلکسی اس ۲۴ اولترا تنها از اسنپدراگون ۸ نسل ۳ استفاده می‌کند، اما به گفته یکی از منابع دنیای فناوری به نام TheGalox_alt، همین تراشه با توجه به بازار هدف، دو نسخه خواهد داشت.

کوالکام ظاهراً دو نسخه مختلف از تراشه «اسنپدراگون 8 نسل 3 برای گلکسی» ساخته است

در یکی از این نسخه‌ها از هسته Cortex-X4 با فرکانس 3.3 گیگاهرتز استفاده می‌شود که تفاوتی با نسخه استاندارد ندارد. نسخه دوم اما به هسته Cortex-X4 با فرکانس 3.4 گیگاهرتز مجهز می‌شود. سامسونگ و کوالکام برای هر دو نسخه از پسوند «برای گلکسی» استفاده می‌کنند.

طبق شایعه امروز، تراشه‌های برای گلکسی در سه بازار مختلف به فروش می‌رسند. یکی از این تراشه‌ها با فرکانس 3.4 گیگاهرتز در مدل B مورد استفاده قرار می‌گیرد و نسخه دیگر با فرکانس 3.3 گیگاهرتز در مدل‌های N و U که به بازار کره جنوبی و ایالات‌متحده مربوط می‌شوند، عرضه خواهد شد.

درحال‌حاضر مشخص نیست که مدل B دقیقاً در کدام بازار عرضه می‌شود، اما با توجه به شایعات، احتمالاً کاربران در خارج از ایالات‌متحده و کره جنوبی به آن دسترسی پیدا خواهند کرد.

سامسونگ چهارشنبه هفته آینده با برگزاری رویدادی در ایالات‌متحده از گوشی‌های سری گلکسی S24 رونمایی خواهد کرد و ما مانند همیشه این مراسم را به‌طور زنده در دیجیاتو پوشش خواهیم داد.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
وبگردی