کد خبر: ۳۹۳۵۳
|
۲۲ دی ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰
نمایشگاه CES 2024

۲ خودروی پرنده شگفت‌انگیز در نمایشگاه فناوری CES

خودروهای پرنده به نوعی به تم نمایشگاه فناوری CES تبدیل شده‌اند و شرکت اکس‌پنگ(Xpeng) در نمایشگاه امسال از دو خودروی پرنده خود رونمایی کرده است.

به گزارش «نبض فناوری»اکنون بخش AeroHT اکس‌پنگ که نمی‌خواهد کاری منطقی مانند خودرو سوپرنال هیوندا انجام دهد از یک خودروی پرنده مفهومی عمودپرواز و همچنین یک خودرو شاسی بلند ماژولار که آن را «ناو هواپیمابر زمینی»(Land Aircraft Carrier) می‌نامد رونمایی کرده است.

۲ خودرو پرنده شگفت‌انگیز در نمایشگاه فناوری CES

به نقل از ورج، مفهوم خودروی پرنده چشم‌اندازی از وسیله نقلیه‌ای است که می‌تواند از حالت رانندگی جاده‌ای به حالت پروازی تغییر کند و بنابراین رانندگان آن می‌توانند به هوا پرواز کنند. در حالت زمینی، خودرو اجزای پرنده خود را جمع می‌کند، اما با تغییر حالت به پرواز، بازوها باز می‌شوند تا امکان برخاستن و فرود عمودی فراهم شود. مشکل اینجاست که با وجود اینکه نمونه اولیه آن با وزن تقریبی دو تُن در سال ۲۰۲۲ آزمایش شد، به نظر می‌رسد که این خودرو در حال حاضر شانس بسیار کمی برای تبدیل شدن به واقعیت داشته باشد.

۲ خودرو پرنده شگفت‌انگیز در نمایشگاه فناوری CES

آنچه که احتمال وقوع آن بسیار بیشتر است، عرضه «ناو هواپیمابر زمینی» است که در پایان سال جاری برای پیش خرید در دسترس خواهد بود. طراحی دو قسمتی این خودرو نیز به کاربر اجازه می‌دهد بین حالت زمینی و هوایی جابجا شود. اما به جای اینکه وسیله نقلیه بازوهایش را باز و پرواز کند، قسمت عقب آن باز می‌شود تا یک ماژول هوا خارج شود.

ماژول زمینی هیبریدی سه محوره و شش چرخ دارای فضایی برای حداکثر پنج سرنشین است.

ارسال نظرات
وبگردی