کد خبر: ۳۹۳۶۸
|
۲۳ دی ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

آزاد شدن استفاده از «چت‌جی‌پی‌تی» برای اهداف نظامی

شرکت سازنده «چت‌جی‌پی‌تی» سیاست خود را تغییر داده تا استفاده از برنامه‌های نظامی را مجاز کند.

به گزارش «نبض فناوری»، تک کرانچ اعلام کرد، شرکت اپن ای آی در یک به روز رسانی اعلام نشده در سیاست استفاده خود، در را به روی کاربردهای نظامی فناوری های خود باز کرده است.

در حالی که این سیاست قبلاً استفاده از محصولات خود را برای اهداف نظامی و جنگی ممنوع می کرد، این مورد اکنون ناپدید شده است.

اینترسپت برای اولین بار متوجه این تغییر شد که به نظر می رسد در 10 ژانویه منتشر شده است. نیکو فلیکس، نماینده اپن ای آی توضیح داد، هنوز یک ممنوعیت کلی برای توسعه و استفاده از سلاح وجود دارد.

حذف کامل «کاربرد نظامی و جنگ» از کاربردهای ممنوعه شرکت اپن ای آی نشان می دهد که این شرکت حداقل برای خدمت به مشتریان نظامی آماده است. شرکت اپن ای آی هنوز در این زمینه واکنشی نشان نداده است.

برای نظارت بر هوش مصنوعی دولت ها به دنبال نوشتن قوانینی در این زمینه هستند، اولین پیش نویس قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا در سال 2021 رونمایی شد که به دنبال همگام سازی قوانین برای تنظیم فناوری هوش مصنوعی در سراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بود. تاکنون مذاکرات بر سر قوانینی که نظارت بیومتریک مانند تشخیص چهره و مدل‌های هوش مصنوعی مانند چت جی پی تی را تنظیم می‌کنند، بسیار بحث برانگیز بوده است.

قانونگذاران اتحادیه اروپا بر ممنوعیت کامل استفاده از هوش مصنوعی در نظارت بیومتریک فشار آورده اند، اما دولت ها به دنبال استثناهایی برای ارتش، اجرای قانون و امنیت ملی هستند.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
وبگردی