کد خبر: ۳۹۴۵۹
|
۲۹ دی ۱۴۰۲ | ۲۱:۰۰
به دلیل نقض حق اختراع؛

ممنوعیت واردات اپل واچ به آمریکا همچنان ادامه دارد

دادگاه واردات اپل واچ آمریکا را حین بررسی درخواست تجدید نظر اپل برای ممنوعیت واردات این کالا به دلیل نقض حق امتیاز اختراع رد کرد.

به گزارش«نبض فناوری»به نقل از رویترز، اپل نتوانست دادگاه تجدیدنظر فدرال را متقاعد کند در حالیکه شرکت تصمیم دادگاه دولتی مبنی بر نقض پتنت های یک شرکت فناوری پزشکی برای سنجش اکسیژن خون را به چالش می کشد ، واردات اپل واچ‌های آمریکایی با این فناوری را به ایالات متحده مجاز کند.

این فناوری اکسیمتر نام دارد و برای سنجش اکسیژن خون به کار می رود و شرکت ماسیمو حق امتیاز اختراع آن را در اختیار دارد.

رای دادگاه تجدیدنظر به معنای آن است که ساعت های حاوی فناوری اکسیمتر را نمی توان به آمریکا وارد کرد و از سوی دیگر اپل خواستار تجدیدنظر ممنوعیت وضع شده توسط کمیسیون بین المللی تجارت آمریکا(ITC) است.

ممنوعیت ITC برای واردات اپل واچ های سری ۹ و اولترا۲ به مدت کوتاهی در ۲۶ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی اجرایی شد. اما دادگاه تجدیدنظر در روز ۲۷ دسامبر آن را لغو کرد تا درخواست اپل براق توقف طولانی تر این دستور را بررسی کند. در نتیجه این شرکت آمریکایی فروش ساعت های هوشمند خود را در همان روز از سر گرفت.

اسناد دادگاه نشان می دهد سازمان حفاظت از مرزها و گمرک آمریکا به طور جداگانه در ۱۲ ژانویه ۲۰۲۴ میلادی پیشنهاد کرد اپل طراحی ساعت های هوشمند جدیدش را تغییر دهد تا ویژگی سنجش اکسیژن خون در آنها به کار نرود تا به این ترتیب محدودیت های وضع شده توسطITC نیز نقض نشود.

منبع: مهر 

ارسال نظرات
وبگردی