کد خبر: ۳۹۵۰۳
|
۰۲ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

ویژگی و فناوری‌های خودرو پژو ۴۰۸ مدل ۲۰۲۴

پژو ۴۰۸ مدل ۲۰۲۴ دارای کروز کنترل تطبیقی، ترمز اضطراری خودکار، تشخیص عابر پیاده و دوچرخه‌سوار، نظارت بر نقاط کور، هشدار توجه راننده، هشدار خروج از خط، هشدار ترافیک مقابل و سنسور پارک جلو و عقب است.

به گزارش «نبض فناوری»، خودرو پژو ۴۰۸ مدل ۲۰۲۴ دارای یک موتور چهار سیلندر ۱.۶ لیتری توربوشارژ با ۱۳۲ کیلووات قدرت و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور است که با یک موتور الکتریکی ۸۱ کیلووات و ۳۲۰ نیوتن متری، یک باتری لیتیوم یونی ۱۲.۴ کیلووات ساعتی و گیربکس هشت سرعته اتوماتیک همراه شده است، مجموع خروجی‌های سیستم ۱۶۵ کیلووات و ۳۶۰ نیوتن متر است.

پژو ۴۰۸ مدل ۲۰۲۴ دارای یک مخزن سوخت با ظرفیت ۴۰ لیتر است، طول و عرض این خودرو به ترتیب ۴۸۵ و ۱۸۵۹ میلی‌متر است، در حالی که ارتفاع آن ۱۴۸۵ میلی‌متر و فاصله بین دو محور نیز ۲۷۹۰ میلی‌متر است؛ فضای صندوق عقب این خودرو ۴۷۱ لیتر است، در صورتی که صندلی‌های عقب خودرو تا شود، ظرفیت آن به ۱۵۴۵ لیتر افزایش پیدا می‌کند، وزن خودرو نیز ۱۶۸۴ کیلوگرم است.

پژو ۴۰۸ مدل ۲۰۲۴ دارای کروز کنترل تطبیقی، ترمز اضطراری خودکار، تشخیص عابر پیاده و دوچرخه‌سوار، نظارت بر نقاط کور، هشدار توجه راننده، هشدار خروج از خط، هشدار ترافیک مقابل و سنسور پارک جلو و عقب است؛ از دیگر ویژگی‌های این خودرو می‌توان به چرخ‌های ۲۰ اینچی، چراغ‌های جلو LED، نمایشگر ۱۰ اینچی، صندلی راننده برقی قابل تنظیم در هشت جهت، صندلی برقی سرنشین قابل تنظیم در شش جهت، گرمکن صندلی‌های جلو، ماساژور صندلی‌های جلو، ترمز دستی برقی و برف پاک‌کن‌های حساس به باران اشاره کرد.

خودرو پژو ۴۰۸ مدل ۲۰۲۴ در رنگ‌های سفید، خاکستری و مشکی به فروش می‌رسد.

منبع/ ایمنا

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی