کد خبر: ۳۹۵۰۴
|
۰۲ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۵:۳۰

موشک چینی از اسپیس ایکس تقلید کرد

یک استارت آپ چینی تست موشکی انجام داده که طی آن ابزار فولادی پس از پرتاب به ارتفاع چندصدمتری به طور عمودی روی زمین فرود آمده است.

به گزارش «نبض فناوری»، ایندپندنت اعلام کرد، شرکت «لنداسپیس» که موشک «ژوک۳» (Zhuque-۳) را ساخته، آن را از مرکز پرتاب ماهواره جیوکوان در صحرای گوبی به آسمان پرتاب کرد. موشک در حدود ۶۰ ثانیه به ارتفاع ۳۵۰ متری رسید و سپس به طور عمودی در فاصله ۱۰۰ متری محل پرتاب فرود آمد.

لند اسپیس در بیانیه ای در این باره اعلام کرد: موشک به آرامی و به طور دقیق فرود آمد و اکنون در وضعیت مناسبی است. شرکت فضایی چینی مذکور سال گذشته نخستین موشک با سوخت متان جهان را به مدار زمین فرستاد.

ژوک۳ با ارتفاع بیش از ۷۰ متر ۲ بوستر دارد و پیش بینی می شود ظرفیت حمل بار بیش از ۲۰ متریک تن به مدار پایین زمین را داشته باشد.

شرکت چینی در حالی به این دستاورد دست یافته که برخی استارت آپ های فضایی در سراسر جهان سعی دارند پرتاب و فرود عمودی موشک را آزمایش کنند. البته شرکت اسپیس ایکس حدود ۱۱ سال قبل به این قابلیت دست یافته است.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی