کد خبر: ۳۹۵۴۷
|
۰۴ بهمن ۱۴۰۲ | ۲۰:۳۰

سامسونگ تأیید کرد: قابلیت‌های هوش مصنوعی Galaxy AI به گلکسی S22 نخواهند آمد

سامسونگ اعلام کرد که قابلیت‌های Galaxy AI سری گلکسی S24 برای کدام دستگاه‌ها منتشر می‌شود.

به گزارش «نبض فناوری»، سری گلکسی S24 سامسونگ هفته گذشته با چندین ویژگی مجهز به هوش مصنوعی تحت عنوان Galaxy AI معرفی شد. در همان زمان نیز گفته شد که برخی از دستگاه‌های فعلی سامسونگ ازجمله گلکسی S23، گلکسی زد فولد و زد فلیپ 5 این قابلیت‌ها را دریافت خواهند کرد، اما اکنون سامسونگ اعلام کرده است که سری گلکسی S22 به Galaxy AI مجهز نخواهد شد.

گلکسی S22، گلکسی S22 پلاس و گلکسی S22 اولترا تاکنون کمتر از دو سال عمر کرده‌اند، اما به گفته «پاتریک چومت»، رئیس بخش تجربه مشتریان سامسونگ، انتظار نمی‌رود که این گوشی‌ها حداقل به‌‌این‌زودی قابلیت‌های هوش مصنوعی Galaxy AI را دریافت کنند.

سامسونگ تأیید کرد: قابلیت‌های هوش مصنوعی Galaxy AI به گلکسی S22 نخواهند آمد

او گفت:

«اول از همه، برای اضافه‌کردن این ویژگی‌ها به سری گلکسی S24 کار بسیار زیادی انجام شده است. Roh [رئیس بخش موبایل سامسونگ] می‌خواست [در Unpacked] اعلام کند که می‌توانیم از دستگاه‌های گلکسی S23 با Galaxy AI پشتیبانی کنیم و این کار را در نیمه اول سال انجام خواهیم داد.»

او در ادامه می‌گوید:

«پیش از هرچیز، ما می‌خواهیم از کیفیت و عملکرد چیزی که ارائه کرده‌ایم، اطمینان داشته باشیم. سپس یاد خواهیم گرفت که مردم چگونه از [این ویژگی‌ها] استفاده می‌کنند. آن‌گاه Galaxy AI را به مجموعه دیگری از دستگاه‌ها، به‌طور خاص سری S23 FE ،S23، زد فولد 5، زد فلیپ 5 و تب S9 اضافه خواهیم کرد تا نحوه کار آن را مشاهده کنیم.»

عدم پشتیبانی از هوش مصنوعی توسط گلکسی S22

سامسونگ تأیید کرد: قابلیت‌های هوش مصنوعی Galaxy AI به گلکسی S22 نخواهند آمد

زمان که از چومت درباره یکسان‌بودن چیپست گوشی‌های گلکسی S23 FE و گلکسی اس 22 سؤال شد (هر دو دارای چیپ اگزینوس 2200 هستند)، او تأیید کرد که درحال‌حاضر Galaxy AI برای دستگاه‌های نسل آخر برنامه‌ریزی شده است.

هرچند به این موضوع اشاره نشده، اما ویژگی‌های هوش مصنوعی جدید Galaxy AI سامسونگ به‌احتمال‌زیاد از طریق به‌روزرسانی One UI 6.1 به گوشی‌های سال 2023 غول کره‌ای اضافه خواهد شد. باید دید که برنامه‌های سامسونگ در قبال اضافه‌کردن قابلیت‌های هو‌ش مصنوعی به سری گلکسی S22 در آینده تغییر خواهد کرد یا خیر.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
وبگردی