کد خبر: ۳۹۵۵۲
|
۰۴ بهمن ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

گسترش همکاری‌های علمی فناوری ایران و الجزایر

خانه نوآوری و فناوری ایران (iHiT) در تهران، شب گذشته میزبان هیئت پارلمانی الجزایر بود که به ریاست نایب رئیس مجلس و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و الجزایر به منظور گسترش همکاری ها و مناسبات مشترک دو کشور به ایران سفر کرده‌اند.

به گزارش «نبض فناوری»، مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست‌جمهوری اعلام کرد، موسی خرفی، نایب رئیس مجلس الجزایر و هیئت همراه ضمن بازدید از فناوری‌ها و محصولات دانش‌بنیان به نمایش گذاشته شده در خانه نوآوری و فناوری ایران در نشستی مشترک با امیرحسین میرآبادی، رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری بر افزایش سطح همکاری‌های دو کشور و تنوع‌بخشی به زمینه های همکاری به ویژه در حوزه های علمی و فناوری تاکید کردند.

میرآبادی طی سخنانی در این نشست ضمن خیرمقدم به خرفی و هیئت همراه ابراز امیدواری کرد این بازدید نقطه شروعی برای گسترش همکاری‌های علمی و فناوری دو کشور باشد.

وی با اشاره به این که امروزه توسعه و پیشرفت کشورها در گرو پیشرفت در حوزه‌های علمی و فناوری است گفت: اهمیت علم را خصوصا در دوره پاندمی کرونا بیش از هر زمان مشاهده کردیم و شاهد بودیم که حتی در تهیه ملزومات اولیه پیشگیری مثل ماسک و شیلد هم محدودیت وجود داشت ولی خوشبختانه دانشمندان ایرانی موفق شدند واکسن‌ها و تجهیزات پیشرفته پزشکی و کیت‌های تشخیصی لازم را در داخل کشور تولید کنند.

گسترش همکاری‌های علمی فناوری ایران و الجزایر

میرآبادی با تاکید بر اهمیت تعاملات علمی و فناوری بین‌المللی خصوصا بین کشورهای اسلامی اظهار داشت: ظرفیت‌ها و فرصت‌های بسیار خوبی برای همکاری بین دانشمندان و فناوران دو کشور در زمینه‌های مختلف از قبیل کشاورزی، سلامت و تجهیزات پزشکی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و … وجود دارد.

وی با اشاره به بازدید چندی پیش ابراهیم بوغالی، رئیس مجلس ملی الجزایر و هیات عالی همراه از خانه نوآوری و فناوری ایران و مذاکرات دکتر دهقانی و وزیر اقتصاد دانش بنیان الجزایر که در آن بر ایجاد خط جدیدی از همکاریهای علمی تاکید شده ابراز امیدواری کرد که سفر اخیر هیات پارلمانی الجزایر نیز به گسترش تعاملات علمی و فناوری دو کشور کمک کند.

خرفی، نایب رئیس مجلس الجزایر هم با تشکر از میزبانی گرم رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و دستاوردها و توانمندی‌های بالای مجموعه‌های دانش‌بنیان و فناور ایرانی بر گسترش هر چه بیشتر همکاری‌های علمی و فناوری دو کشور تاکید کرد.

ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
پیش از برگزاری انتخابات؛ ایکس در هندوستان دردسر درست کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 28 اسفند 1403 پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
وبگردی