کد خبر: ۳۹۵۸۸
|
۰۷ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۰

فراخوان بازگشت 200 هزار خودروی تسلا به علت نقص دوربین پشتیبان

شرکت تسلا برای 200 هزار وسیله نقلیه ساخت خود در ایالات متحده به دلیل نقص عملکرد دوربین پشتیبان فراخوان بازگشت و بررسی صادر کرده است.

به گزارش «نبض فناوری»، انگجت اعلام کرد، گزارش‌هایی مبنی بر عدم فعال شدن دوربین‌ها در زمان دنده عقب آمدن خودروهای تسلا وجود دارد که موجب صدور فراخوان بازگشت آنها شده است.

کارشناسان امنیتی هشدار می دهند که این یک مشکل ایمنی بسیار بزرگ است و در وهله اول تنها مشکل دوربین‌ها مورد بررسی قرار می گیرد. این فراخوان شامل برخی از خودروهای مدل Y، مدل S و مدل X است که از سال 2023 تولید می شوند.

تسلا می‌گوید که 1.8 میلیون خودرو در سال 2023 تحویل داده است، بنابراین این فراخوان بیش از 10 درصد از تولیدات سالانه شرکت را به خود اختصاص می‌دهد.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های ایالات متحده بیانیه ای در این مورد منتشر کرده و افزوده یک مشکل نرم افزاری عامل این نقص فنی است.همه خودروهای فراخوان شده نسخه نرم افزاری 2023.44.30 تا 2023.44.30.6 یا 2023.44.100 نصب شده بر روی خودروهای تسلا را اجرا می کنند. تسلا یک بسته به‌روزرسانی نرم‌افزاری را برای رفع این نقص منتشر کرده است.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی