کد خبر: ۳۹۶۰۸
|
۰۸ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

وب‌سایت Microsoft Graveyard راه‌اندازی شد؛ قبرستانی برای محصولات مایکروسافت

در این وب‌سایت، محصولاتی که مایکروسافت پشتیبانی از آن‌ها را متوقف کرده یا خواهد کرد، معرفی شده‌اند.

به گزارش «نبض فناوری»، احتمالاً درباره پروژه Killed by Google شنیده باشید، وب‌سایتی که در آن می‌توانید تمام برنامه‌ها، محصولات، سرویس‌ها و سایر موارد ساخته‌شده توسط گوگل که از بین رفته‌اند را مشاهده کند. مایکروسافت، به‌عنوان یکی دیگر از غول‌های فناوری نیز محصولات زیادی دارد که دیگر پشتیبانی نمی‌شوند و اکنون، می‌توانید تمام آن‌ها را در یک وب‌سایت غیررسمی جدید به نام Microsoft Graveyard مشاهده کنید.

Microsoft Graveyard که توسط «ویکتور فرای» ساخته و اوایل این هفته راه‌اندازی شد، مجموعه‌ای منبع باز از نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مایکروسافت را شامل می‌شود که دیگر پشتیبانی نمی‌شوند. محصولاتی مانند ویندوز فون، Zune ،Bob و سرفیس Duo در این لیست حضور دارند.

معرفی محصولاتی که توسط مایکروسافت از بین رفته‌اند

وب‌سایت Microsoft Graveyard راه‌اندازی شد؛ قبرستانی برای محصولات مایکروسافت

بازدیدکنندگان Microsoft Graveyard می‌توانند با کلیک روی سرویس‌های ذکرشده مایکروسافت در آن، اطلاعات بیشتری از ویکی‌پدیا یا وب‌سایت‌های دیگر دریافت کنند. علاوه‌براین، هر محصول دارای توضیحاتی است که شامل زمان قطع پشتیبانی از آن و موارد دیگر می‌شود. به‌عنوان مثال، درباره ویندوز فون در این وب‌سایت توضیح داده شده است:

«ویندوز فون که 4 سال پیش توسط مایکروسافت از بین رفت، خانواده‌ای از سیستم عامل‌های موبایل بود که پیش از توقف تولید، جانشین ویندوز موبایل و Zune شد. این پروژه 9 ساله بود.»

وب‌سایت Microsoft Graveyard راه‌اندازی شد؛ قبرستانی برای محصولات مایکروسافت

علاوه بر محصولاتی که تولید آن‌ها متوقف شده‌اند، Microsoft Graveyard همچنین سرویس‌هایی که به‌زودی پشتیبانی از آن‌ها متوقف می‌شود را نیز فهرست کرده است، مانند ویندوز 10، استور ایکس باکس 360، ویژوال استودیو برای مک و موارد دیگر.

Microsoft Graveyard یک پروژه منبع باز است و همه کاربران می‌توانند موارد جدیدی را به آن اضافه کنند، اشتباهات املایی ثبت‌شده در آن را اصلاح کنند و کارهایی دیگری در آن انجام دهند. این پروژه همچنین دارای یک حساب تردز است که از طریق آن می‌تواند تغییرات فهرست را ردیابی کنید و با توسعه‌دهندگان درباره مایکروسافت و محصولات آن صحبت کنید.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
وبگردی