کد خبر: ۳۹۶۲۳
|
۱۰ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰
رییس کمیته اطلاعات سنا:

پایبندی شرکت های فناوری به تحریم های آمریکا علیه ایران و روسیه

سناتور آمریکایی از خزانه داری آمریکا خواسته شرکت های فناوری را وادار به پیروی از تحریم های آمریکا علیه شرکت هایی مانند موسسات ایرانی و روسی کند که آگهی های تبلیغاتی شان را منتشر می کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، مارک وارنر سناتور آمریکایی معتقد است وزارت خزانه داری باید اقدامات بیشتری انجام دهد تا شرکت های بزرگ فناوری از جمله متا پلتفرمز و آلفابت از تحریم‌ها علیه شرکت های خارجی پیروی کنند که آگهی های آنها را در پلتفرم هایشان منتشر می کنند.

وارنر که رییس کمیته اطلاعات سنا نیز است، در نامه ای به جانت یلن وزیر خزانه داری آمریکا نوشت، این وزارتخانه در تضمین پیروی از تحریم ها در بازارهای آگهی دیجیتال شکست خورده است.

این سناتور در نامه خود نوشته شرکت های بزرگ فناوری مانند آلفابت و متا همچنان تحریم های آمریکا را زیرپا می گذارند. به گفته او شرکت های مذکور سرویس های فناوری تبلیغاتی برای شرکت های تحریم شده ای فراهم می کنند که ارتباطات عمیقی با دشمنان خارجی این کشور از جمله روسیه و ایران دارند.

یکی از مثال هایی که وارنر در نامه خود به آن اشاره کرده، گزارش های رسانه ای و عمومی از اواخر 2023 میلادی است که طبق آنها گوگل تبلیغات برای شرکت های تحریم شده ایرانی و روسی و بخش آگهی فیس بوک خدمات برای یک تاجر حامی روسیه فراهم کرده اند.

وارنر اشاره کرده در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا، امسال انتخابات برگزار می شود و همین امر ضرورت پیروی از تحریم ها را برای وزارت خزانه داری آمریکا پررنگ تر می کند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
وبگردی