کد خبر: ۳۹۶۸۴
|
۱۵ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰

بارد گوگل احتمالاً متحول می‌شود؛ تغییر نام به Gemini و عرضه اپ اختصاصی

احتمال دارد تا چند روز آینده گوگل نام بارد را به جمینای تغییر دهد و اپلیکیشن اختصاصی و نسخه پولی آن را نیز عرضه کند.

به گزارش «نبض فناوری»، به‌نظر می‌رسد که گوگل قصد دارد به‌زودی تغییرات عمده‌ای در هوش مصنوعی بارد اعمال کند. البته این شرکت هنوز رسماً چنین تغییری را تأیید نکرده است، اما ظاهراً می‌خواهد نام بارد را به جمینای تغییر دهد. همچنین احتمال عرضه یک اپلیکیشن اختصاصی در اندروید و نسخه پیشرفته و پولی این هوش مصنوعی وجود دارد.

براساس پست یک منبع آگاه در ایکس، احتمال دارد گوگل در 7 فوریه (18 بهمن‌ماه) چت‌بات هوش مصنوعی بارد را دستخوش تغییراتی کند؛ تغییر نام بارد به جمینای، عرضه یک اپلیکیشن اختصاصی در اندروید و همچنین معرفی نسخه پیشرفته و پولی جمینای احتمالاً خبرهایی باشد که گوگل به‌زودی اعلام می‌کند. برای یکسان‌بودن نام ابزارهای هوش مصنوعی این شرکت، منطقی است که گوگل بخواهد نام بارد را به جمینای تغییر دهد. غول فناوری در پایان سال 2023 از مدل جدید جمینای پرده برداشت و از آن پس این مدل چند‌وجهی را در برخی از محصولات خود ازجمله بارد ادغام کرده است.

بارد گوگل احتمالاً متحول می‌شود؛ تغییر نام به Gemini و عرضه اپ اختصاصی

تغییرات احتمالی هوش مصنوعی بارد گوگل

براساس گزارش‌ها، نسخه پیشرفته جمینای به کاربران امکان دسترسی به مدل جمینای اولترا 1.0 را می‌دهد که در کارهای بسیار پیچیده مانند کدنویسی، استدلال منطقی، پیروی از دستورالعمل‌های ظریف و همکاری خلاقانه بسیار توانمندتر است. این نسخه در بیش از 150 کشور در دسترس خواهد بود و در ابتدا برای زبان انگلیسی بهینه شده است.

گوگل بارد پس از تغییر نام تجاری به جمینای، احتمالاً یک اپلیکیشن اندروید نیز دریافت می‌کند. درحال‌حاضر هیچ پیش‌نمایشی از این اپلیکیشن وجود ندارد، اما شواهد نشان می‌دهند که این اپلیکیشن بسیار شبیه به تجربه فعلی استفاده از گوگل اسیستنت در اندروید است.

گزارشی نیز اشاره می‌کند که این اپلیکیشن فقط در گوشی‌های منتخب در دسترس خواهد بود؛ احتمالاً گوشی‌های پیکسل مجهز به پردازنده تنسور و سری گلکسی S24 می‌توانند این اپلیکیشن را دریافت کنند. همچنین به‌نظر می‌رسد که همراه با این تغییرات، بالاخره بارد به کانادا خواهد رسید؛ این هوش مصنوعی از زمان راه‌اندازی، کانادا را پشتیبانی نمی‌کرد.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
وبگردی