کد خبر: ۳۹۶۹۳
|
۱۵ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۴

اپل برای حفظ حریم خصوصی افراد دربرابر ویژن پرو، احتمالاً یک استارتاپ هوش مصنوعی می‌خرد

با فناوری این استارتاپ می‌توان تصاویر و سوژه‌های خاص را بدون تار‌کردن، غیرقابل‌تشخیص کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، اپل احتمالاً قصد دارد Brighter AI، یک استارتاپ آلمانی هوش مصنوعی را بخرد. فناوری این استارتاپ می‌تواند چهره اشخاص و پلاک خودروها را به‌شکل باورپذیر تغییر دهد. اپل ظاهراً می‌خواهد از این فناوری برای افزایش ویژگی‌های حریم خصوصی در هدست ویژن پرو و اپلیکیشن اپل مپس استفاده کند.

براساس گزارش 9to5Mac، اپل ممکن است فناوری Brighter AI را برای به حداقل رساندن خطر ثبت اطلاعات شخصی در فیلم‌ها یا عکس‌های گرفته‌شده در فضای عمومی توسط ویژن پرو درنظر بگیرد؛ البته این فناوری در آیفون‌ها به‌کار گرفته نخواهد شد. در ویژن پرو، هنگام تصویربرداری یک چراغ بسیار کوچک در پنل جلویی روشن می‌شود تا مشخص شود کاربر درحال ضبط تصویر است؛ بااین‌حال می‌توان به‌راحتی از اماکن عمومی و اشخاص تصویربرداری کرد.

فناوری استارتاپ هوش مصنوعی Brighter AI برای حفظ حریم خصوصی

اپل برای حفظ حریم خصوصی افراد دربرابر ویژن پرو، احتمالاً یک استارتاپ هوش مصنوعی می‌خرد

با فناوری Deep Natural Anonymization 2.0 این استارتاپ می‌توان بدون تارکردن، از هویت سوژه‌ها محافظت کرد

اپل درحال‌حاضر در تصاویر اپل مپس چهره‌ها، اماکن و پلاک خودروها را تار می‌کند. طبق خط‌مشی جمع‌آوری تصاویر اپل برای توسعه این اپلیکیشن، این شرکت قبل از انتشار هر تصویر از فناوری مخصوصی برای تارکردن سوژه‌های خاص استفاده می‌کند تا از حریم خصوصی افراد در طول فرایند نقشه‌برداری محافظت شود.

فناوری Deep Natural Anonymization 2.0 استارتاپ Brighter AI می‌تواند بدون تار‌کردن، داده‌ها را ناشناس کند. هوش مصنوعی این استارتاپ سوژه‌ها را به‌شکل کاملاً طبیعی غیرقابل تشخیص می‌کند. اپل با خرید این استارتاپ، احتمالاً از آن در هدست ویژن پرو و اپلیکیشن اپل مپس بهره می‌برد.

اپل همیشه در دستگاه‌ها و پلتفرم‌های خود به حریم خصوصی کاربران اهمیت زیادی داده است و حالا به‌نظر می‌رسد که با عرضه هدست ویژن پرو نگرانی‌های این شرکت درباره حفظ حریم خصوصی بیشتر شده است. اپل با کمک فناوری این استارتاپ می‌تواند هم کیفیت و وضوح تصاویر را حفظ کند و هم مانع از به‌خطرافتادن اطلاعات شخصی افراد دیگر شود.

استارتاپ Brighter AI در سال 2017 تأسیس شد و آخرین‌بار، یک سال پیش در فوریه 2023 بودجه‌هایی برای ادامه فعالیت‌های خود جذب کرد.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
وبگردی