کد خبر: ۳۹۷۱۶
|
۱۷ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۱
مطابق وعده وزیر ارتباطات در دهه مبارک فجر؛

میزان پوشش در طرح فیبرنوری منازل و کسب و کارها به 6 میلیون خانوار رسید

مطابق وعده وزیر ارتباطات، با افتتاح پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در سه شهر میبد، بافق و حمیدیا استان یزد، میزان پوشش از 6 میلیون خانوار در سراسر کشور فراتر رفت.

به گزارش «نبض فناوری»، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد، همزمان با سفر وزیر ارتباطات به استان یزد و افتتاح و پوشش صددرصدی پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در سه شهر بافق، میبد و حمیدیا در این استان، میزان پوشش فیبرنوری در سراسر کشور از 6 میلیون خانوار فراتر رفت.
ایجاد 6 میلیون پوشش در پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها درحالیست که هم اکنون این پروژه در بیش از 200 شهر در تمام استان های کشور در دست اجراست و وزیر ارتباطات نیز در سکوی بومی ویراستی اعلام کرد بود که تا پایان دهه فجر، رسیدن به شش میلیون خانوار و کسب و کار تحت پوشش را جشن خواهیم گرفت.
در پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارهای شهرهای میبد، بافق و حمیدیا به ترتیب 48، 13 و 35 کیلومتر عملیات اجرایی صورت گرفته و بیش از 53 هزار خانوار تحت پوشش فیبرنوری قرار گرفته اند.
ابتدای دی ماه نیز با حضور رییس جمهوری، پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای استان گلستان افتتاح شد تا تمام 37 شهر این استان به عنوان نخستین استان کشور بصورت کامل تحت پوشش فیبرنوری قرار گیرد.
بر اساس برنامه وزارت ارتباطات، تا پایان دولت باید 20 میلیون خانوار در کشور تحت پوشش فیبرنوری قرار گیرند که در پایان برنامه هفتم توسعه این 20 میلیون پوشش باید به 20 میلیون اتصال برسد.

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی