کد خبر: ۳۹۷۶۱
|
۲۰ بهمن ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

مایکروسافت تایید کرد؛ در سال 2024 منتظر ویندوز 12 نباشید

طبق این گزارش، نسخه سال 2024 با نام تجاری ویندوز 11، نسخه 24H2 منتشر خواهد شد.

به گزارش«نبض فناوری»مایکروسافت تأیید کرد که نسخه بعدی سیستم عامل ویندوز که پاییز سال جاری میلادی در دسترس قرار خواهد گرفت، با نام تجاری ویندوز 11، نسخه 24H2 و نه ویندوز 12 منتشر خواهد شد. اطلاعات این گزارش در فهرست تغییرات نسخه پیش‌نمایش جدید ویندوز 11 مشاهده شده است که تأیید می‌کند مایکروسافت به‌روزرسانی امسال سیستم عامل خود را با نام ویندوز 11 ادامه خواهد داد.

براساس گزارش WindowsCentral، در فهرست تغییرات نسخه پیش‌نمایش جدید ویندوز 11 آمده است:«از امروز با نسخه 26-xx، اینسایدرهای ویندوز در کانال‌های Canary و Dev شاهد به‌روزرسانی به به نسخه 24H2 در تنظیمات خواهند بود. این امر نشان می‌دهد که نسخه 24H2 ویندوز 11، به‌روزرسانی سالانه امسال خواهد بود.»

تاکنون در گزارش‌های زیادی حدس زده شده که این نسخه آینده که براساس نسخه جدیدی از پلتفرم ویندوز با نام Germanium خواهد بود، به‌دلیل تمرکز شدید روی تجربیات هوش مصنوعی نسل بعدی، به‌عنوان ویندوز 12 عرضه خواهد شد. با این وجود، مایکروسافت اکنون تأیید کرده که چنین چیزی نخواهد بود.

هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که این آپدیت شامل چه ویژگی‌هایی خواهد بود اما به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت با این نسخه، قصد دارد به‌طور موقت کانال‌های Canary و Dev برنامه Insider را ادغام کند که اکنون نسخه‌های مشابهی را دریافت می‌کنند.

با این وجود، تا زمانی که کانال Canary به یک بیلد بالاتر ارتقاء نیافته باشد، می‌توانید بدون نیز به ریست رایانه خود، از کانال Dev به Canary تغییر کنید.

از جمله ویژگی‌هایی که برای آپدیت آینده ویندوز به آن‌ها اشاره شده است، می‌توان به پشتیبانی از دستورات Sudo اشاره کرد که برای کاربران لینوکس آشنایی دارد. ارتقاء قابلیت‌های هوش مصنوعی Copilot و برخی تغییرات بصری نیز احتمالاً در این نسخه وجود خواهند داشت.

منبع: دیجیاتو 

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی