کد خبر: ۳۹۷۷
|
۱۸ شهريور ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۰
در هجدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس، 8 شرکت مستقر در این پارک و 2 شرکت مستقر در مرکز رشد فناوری نخبگان به‌عنوان برگزیدگان جشنواره برترین شرکت‌های پارک معرفی شدند. همچنین در این مراسم از یک شرکت عضو پارک به‌دلیل ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و فعالیت‌های نیکوکارانه تقدیر شد. سازمان برتر همکار پارک فناوری پردیس هم مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش نبض فناوری همزمان با هجدهمین اجلاس سالیانه این مجموعه، برگزیدگان جشنواره برترین‌های پارک در حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، سیدمحسن دهنوی، رئیس فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان مجلس شورای اسلامی و مهدی صفاری‌نیا، رئیس پارک فناوری پردیس، معرفی و از آنان تقدیر شد.

جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس که به سنجش عملکرد یک ساله شرکت‌های عضو پارک می‌پردازد امسال یازدهمین سال از فعالیت خود را پشت سر گذاشت.  همه ساله عملکرد یک ساله شرکت‌های عضو پارک  در 9 سر فصل شامل «صادرات محصولات و خدمات فناورانه»، «همکاری با طرف‌های خارجی»، «همکاری با دانشگاه‌ها و مراکزهای پژوهشی»، «توسعه‌ اقتصادی»، «هم‌افزایی بین شرکت‌ها در مجموعه داخل پارک»، «تولید و توسعه‌ فناوری» و «ارتقا و توسعه‌ سازمانی» و «مسئولیت اجتماعی» موردارزیابی قرار می‌گیرد.

تعداد شاخص‌های ارزیابی هرسال با توجه به شرایط امکان تغییر دارند. امسال عملکرد شرکت‌های مستقر در پارک در حوزه «توسعه اقتصادی» به‌دلیل تعویق تاریخ ارائه اظهارنامه‌ مالیاتی سنجیده نشد.

بعد از انتشار فراخوان جشنواره برترین شرکت‌های پارک، شرکت‌های عضو حدود یک ماه فرصت داشتند تا مدارک و مستندات خود را برای سنجش به اداره ارزیابی و نظارت واحدهای فناور پارک ارسال کنند. از میان 80 شرکت مستقر در پارک و 30 شرکت مرکز رشد فناوری نخبگان که در این جشنواره شرکت کردند طی فرایند سنجش عملکرد، 8 شرکت برتر انتخاب شدند. از میان 8 شرکت منتخب،6 شرکت از میان مستقرین در پارک و 2 شرکت از میان شرکت‌های عضو مرکز رشد فناوری نخبگان به‌عنوان برترین شرکت‌ها معرفی شدند. توضیح برگزیدگان این دوره از جشنواره شرکت‌های برتر، به شرح زیر است:

شرکت‌های برتر از میان مستقرین در پارک فناوری پردیس

«شرکت نرم‌افزار و سخت‌افزار ایران (نوسا)» از شرکت‌های عضو پارک که در حوزه نرم‌افزار و تولید پلتفرم‌های اداری و مالی فعال است، به‌عنوان برترین شرکت در یازدهمین جشنواره برترین‌ شرکت‌های پارک برگزیده شد. این انتخاب به‌دلیل توسعه متوازن شرکت مذکور در تمامی شاخص‌های چندگانه ارزیابی است. همچنین شرکت  نوسا به‌دلیل «تعریف 8 پروژه همکاری مشترک با دانشگاه‌های مطرح کشور در قالب پایان‌نامه، کارآموزی و به‌کارگیری اعضای هیئت‌علمی در پروژه‌های پژوهشی» عنوان شرکت برتر را در زمینه «همکاری با دانشگاه‌ها و مراکزهای پژوهشی» کسب کرد.

در حوزه «صادرات محصولانه فناورانه»، شرکت «فراورده‌های پویش دارو» فعال در حوزه فناوری زیستی و تولید داروهای نوترکیب، به‌دلیل صادرات داروهای بیولوژیک به ارزش تقریبی4/1 میلیون یورو به کشورهای همجوار در سال 98»، به‌عنوان برگزیده معرفی شد و مورد تقدیر قرار گرفت.

شرکت «کارافن‌پرداز مبتکر مانا» فعال در حوزه طراحی و ساخت سامانه‌های توموگرافی ECT، به‌دلیل «همکاری با دو شرکت عضو پارک فناوری به ارزش مجموع 2/1 میلیون ریال» در زمینه «هم‌افزایی بین شرکت‌ها در مجموعه داخل پارک»، به‌عنوان شرکت برتر انتخاب شد.

عنوان شرکت برتر در زمینه «همکاری فناورانه با طرف‌های خارجی» به شرکت «نیرو مکانیک آسیا» که در حوزه مکانیک و تعمیرات اساسی توربین‌های گازی فعال است، اختصاص یافت. این انتخاب به‌دلیل «قرارداد همکاری در اورهال توربین با کشور روسیه»  بود.

شرکت اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) که در حوزه «نرم‌افزار و تولید پلتفرم‌های سازمانی» فعال است، در 2 حوزه به‌عنوان شرکت برتر معرفی شد. «افزایش 40 درصدی شاغلان» و «کسب 9 عنوان و گواهی جدید» دلایل انتخاب این شرکت در زمینه «ارتقا و توسعه سامانی» بود. فناپ در حوزه «تولید و توسعه فناوری» هم به‌خاطر «طراحی و تولید سه محصول جدید» و «توسعه و ارتقای یک محصول موجود» به‌عنوان شرکت برتر شناخته شد.

برترین شرکت‌های مرکز رشد فناوری نخبگان

شرکت «ژرف‌اندیشان زیست بسپار» فعال در حوزه «فناوری‌های زیستی و تولید پانسمان‌های پیشرفته»، به‌دلایل «عقد 20 میلیارد ریال قرارداد مشارکت و جذب سرمایه»، « 3 پروژه پژوهشی با سایر دستگاه‌ها»، «اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو» و «توسعه زیرساخت‌های توسعه بازار و اداری مالی شرکت» به‌عنوان برترین شرکت مرکز رشد فناوری نخبگان معرفی شد.

دیگر شرکت برگزیده مرکز رشد فناوری نخبگان، شرکت «توسعه ارتباطات راشا» بود. این شرکت که در حوزه نرم‌افزار و تولید پلتفرم‌های نرم‌افزاری فعال است، در حوزه «توسعه اقتصادی» برگزیده شد. این انتخاب به‌دلایل «انعقاد 5 میلیارد ریال قرارداد با مجموعه‌های بزرگ مثل ایرانسل و آسیاتک» و «آغاز صادرات محصولات به جمهوری آذربایجان» بود.

 شرکت برگزیده در حوزه مسئولیت اجتماعی

در یازدهمین جشنواره برترین شرکت‌های پارک فناوری پردیس، شرکت «آسان پرداخت پرشین(آپ)» که در حوزه «توسعه نرم‌افزارهای پرداخت» فعال است، به‌عنوان «پیشگام نیکوکاری در ایفای مسئولیت اجتماعی»  شناخته شد. «حمایت از توسعه علم و فناوری»، «ارائه کمک‌های عام‌المنفعه به پروژه‌های پژوهشی دانشگاهی»، «غرس درخت در محیط پیرامونی پارک» و «انجام فعالیت‌های خیریه و عام‌المنفعه در مناطق محروم اطراف پارک» دلایل انتخاب شرکت آپ برای اعطای این عنوان بود.

برترین سازمان همکار پارک

شرکت «برق منطقه‌ای تهران بزرگ» به‌دلایل «تامین زیرساخت پایدار برق پارک فناوری پردیس» و «تعریف همکاری و عقد قرارداد پژوهشی با شرکت‌های عضو پارک» به‌عنوان «سازمان برتر همکار پارک» در هجدهمین اجلاس سالیانه برگزیده شد.
ارسال نظرات
نیازمندیها