کد خبر: ۳۹۷۷۱
|
۲۱ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۰
در آمریکا؛

استفاده از صدای تولید شده با هوش مصنوعی در تماس رباتیک ممنوع شد

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) اعلام کرد تماس هایی که با صوت تولید شده با هوش مصنوعی گرفته می شوند، غیرقانونی هستند.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، این درحالی است که هفته گذشته تماسی رباتیک که صدای جوبایدن رییس جمهور آمریکا را تقلید می کرد از ساکنان ایالت نیوهمپشایر آمریکا می خواست به او رای ندهند.

به گفته جسیکا روزن ورسل مدیر FCC وضع چنین قانونی ابزارهای جدیدی در اختیار دادستان های ایالت های مختلف قرار می دهد تا موسسات و ماهیت هایی که این تماس را انجام می دهند، تحت پیگیری قرار دهند. او در این باره می گوید: مجرمان از صداهای تولید شده با هوش مصنوعی در تماس های رباتیک استفاده می کنند تا از اعضای آسیب پذیر خانواده ها اخاذی و سلبریتی را تقلید کنند یا اخبار جعلی به رای دهندگان بدهند. ما به کلاهبردارانی که چنین تماس های رباتیکی انجام می دهند، هشدار می دهیم.

FCC همچنین اشاره کرد دادستان های کل ایالت ها قبلا می توانستند پیامدهای ناشی از تماس های رباتیک با هوش مصنوعی را هدف بگیرند، اما اقدام جدید سبب می شود استفاده از صدای تولید شده با هوش مصنوعی در تماس های رباتیک نیز غیرقانونی باشد.

هفته گذشته ۲ شرکت در تگزاس به انبوهی از تماس های رباتیک مرتبط شده اند که از هوش مصنوعی برای تقلید صدای جوبایدن رییس جمهور آمریکا استفاده کرده بودند. این صوت دیپ فیک از رای دهندگان نیوهمپشایر می خواست در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری این ایالت شرکت نکنند. به گفته جان فورملا دادستان کل ایالت نیوهمپشایر در ژانویه ۲۰۲۴ میلادی حدود ۲۵ هزار تماس رباتیک با ساکنان این ایالت گرفته شده است.

فورملا اعلام کرد تحقیقات منبع تماس های رباتیک را به ۲ شرکت تگزاسی به نام های «لایف کورپوریشن» و «لینگوتلکام» مرتبط کرده است.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
وبگردی