کد خبر: ۳۹۷۹۰
|
۲۲ بهمن ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰
به دنبال ارائه حق تعمیر دستگاه؛

تلاش اپل برای حفظ سلطه خود بر تعمیرات دستگاه‌ها

ایالت اورگان لایحه ای برای حق تعمیر دستگاه‌ها توسط تعمیرکارها با قطعات طرف ثالث ارائه کرده با مخالفت اپل روبرو شده است، زیرا سلطه شرکت بر بخش تعمیرات دستگاه‌ها را تهدید می کند.

به گزارش «نبض فناوری»به نقل از گیزموچاینا، در هشتم فوریه ۲۰۲۴میلادی لایحه ای در ایالت اورگان آمریکا ارائه شد که عملکرد رایج رمزگذاری قطعات دستگاه ها توسط شرکت هایی مانند اپل را به چالش می کشد.

این لایحه از قوانین مشابه برخی دیگر از ایالت ها مانند کالیفرنیا متمایز است و طبق آن شرکت ها باید اسناد، ابزارها و قطعات مورد نیاز را برای تعمیرات فراهم کنند. همچنین این قانون شامل ممنوعیت رمزگذاری قطعاتی است که تعمیرات توسط طرف ثالث و استفاده از قطعات غیر اورجینال را محدود می کند.

اپل یکی از پشتیبانان اصلی رمزگذاری قطعات به حساب می آید و به شدت با لایحه مذکور مخالفت کرده است. این شرکت مدعی است رمزگذاری قطعات سبب می شود تعمیرات دستگاه ها ساده تر شود و علاوه بر آن دستگاه ها و داده های خصوصی کاربران را ایمن نگه می دارد.

به گفته جان پری یکی از اعضای تیم طراحی امنیت اپل، این قانون تولیدکنندگان را مجبور می کند تا اجازه دهنده قطعاتی که از منابع ناشناس تهیه شده اند در دستگاه ها به کار روند و در نتیجه امنیت دستگاه ها به خطر می افتد.

طی جلسه استماع این لایحه، لحظه مهمی در شهادت ویدیویی تارا ویلر کارشناس امنیت سایبری وجود داشت. او موضع اپل درباره حفظ کنترل بر تعمیرات را برجسته کرد. این دیدگاه با ادعای وسیع تر اپل درباره لایحه مبنی بر آنکه با مجاز کردن خدمات تعمیر و استفاده از قطعات طرف ثالث ممکن است امنیت و یکپارچگی اکوسیستم دستگاه ها به خطر بیفتد، همخوانی دارد.

منبع: مهر
برچسب ها: اپل تعمیرات امنیت
ارسال نظرات
وبگردی