کد خبر: ۳۹۸۳۱
|
۲۵ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۰

آی‌مسیج اپل و بینگ مایکروسافت از مقررات اروپایی معاف شدند

آی‌مسیج اپل و بینگ مایکروسافت، از مقررات فناوری اتحادیه اروپا معاف شدند.

به گزارش «نبض فناوری»، پس از این که اپل و مایکروسافت، موفق شدند رگولاتورهای ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا را متقاعد کنند سرویس‌هایشان، درگاهی برای شرکت‌ها برای رسیدن به کاربران نهایی نیستند، موفق شدند برای سرویس‌هایشان، معافیت کسب کنند.

قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا که تا سه هفته دیگر اجرایی می‌شود، شرکت‌های بزرگ فناوری نظیر مایکروسافت، اپل، گوگل آلفابت، آمازون، متا پلتفرم و بایت دنس را ملزم می‌کند اجازه دهند اپلیکیشن‌های شخص ثالث یا فروشگاه‌های برنامه در پلتفرم‌هایشان فعالیت کنند و سوئیچ به سرویس‌های رقیب را برای کاربران راحت‌تر کنند. این شرکت‌ها همچنین اجازه ندارند سرویس‌های خود را به سرویس‌های رقیب، در ارجحیت قرار دهند.

کمیسیون اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد پس از پنج ماه تحقیق، این کمیسیون دریافت که آی‌مسیج، بینگ، ایج و تبلیغات مایکروسافت، به عنوان سرویس‌های دروازه بان، واجد شرایط نیستند اما سیستم عامل iOS، فروشگاه اپ استور و مرورگر سافاری اپل و همچنین شبکه اجتماعی لینکدین و سیستم عامل ویندوز مایکروسافت به عنوان سرویس‌های دروازه بان، طبقه بندی می‌شوند.

کمیسیون اروپا بدون اشاره به جزئیات استدلال‌های شرکت‌ها، اعلام کرد این تصمیم با ارزیابی همه استدلال‌ها و با در نظر گرفتن همه نظرات مربوط به ذی نفعان، گرفته شد. اپل اعلام کرده است که استفاده از آی‌مسیج حتی در دستگاه‌هایش در مقایسه با سرویس‌های رقیب در اتحادیه اروپا، اندک است و آی‌مسیج، کانال مهمی برای کسب و کارها به منظور دسترسی به مخاطبان در این بلوک نیست.

مایکروسافت اعلام کرد بینگ، ایج و تبلیغات مایکروسافت به عنوان رقیب کوچک در بازار اتحادیه اروپا عمل می‌کنند و گستردگی نسبتا اندکی دارند و دروازه های مهمی برای کاربران تجاری نیستند.

بر اساس گزارش رویترز، سخنگوی مایکروسافت اعلام کرد ما به تعامل با کمیسیون و صنعت ادامه می‌دهیم تا اطمینان کسب کنیم سایر پلتفرم‌های مشمول این شرکت مطابق با مقررات اتحادیه اروپا هستند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
پیش از برگزاری انتخابات؛ ایکس در هندوستان دردسر درست کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 28 اسفند 1403 پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
برای پیروی از قوانین ترکیه؛ «تردز» در ترکیه تعطیل شد
وبگردی