کد خبر: ۳۹۸۴۷
|
۲۶ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

گوگل جان تازه‌ای به رایانه‌های قدیمی می‌بخشد

گوگل به کسب و کارها امکان می دهد با نصب یک نسخه خود به روزرسان سیستم عامل کروم برای دستگاههای ویندوز، از بلااستفاده شدن میلیونها رایانه شخصی پس از پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۱۰، اجتناب کنند.

به گزارش نبض فناوری، گوگل اعلام کرد سیستم عامل ChromeOS Flex، همچنان به روزرسانی‌های امنیتی معمول و ویژگی‌هایی مانند رمزنگاری داده را دریافت خواهد کرد و به کاربران اجازه می‌دهد همچنان از سیستم‌های ویندوز ۱۰ خود استفاده کنند.

مایکروسافت اعلام کرده که ویندوز ۱۰ در اکتبر سال ۲۰۲۵، به پایان سیکل پشتیبانی خواهد رسید و دیگر به روزرسانی‌های امنیتی، ترمیم باگ یا پشتیبانی فنی دریافت نخواهد نکرد. این غول نرم افزاری از مشتریانش خواسته است به ویندوز ۱۱ مهاجرت کنند یا گزینه‌های دیگر را مورد بررسی قرار دهند.

با این حال، گزارش شرکت تحقیقاتی کانالایز نشان می‌دهد خاتمه یافتن سیکل پشتیبانی مایکروسافت از رایانه‌های ویندوز ۱۰، باعث دور ریخته شدن حدود ۲۴۰ میلیون دستگاه رایانه و افزایش زباله‌های الکترونیکی می شود زیرا تقاضای اندکی برای دستگاه‌هایی که به روزرسانی امنیتی دریافت نمی کنند، وجود دارد.

با وجود این، بسیاری از رایانه‌های شخصی مجهز به ویندوز ۱۰ پس از پایان پشتیبانی مایکروسافت، می‌توانند سال‌ها کاربردی بمانند. سیستم عامل ChromeOS، محبوبیت کمتری نسبت به سیستم‌های عامل دیگر دارد. طبق آمار شرکت تحقیقاتی استات کانتر، این سیستم عامل در ژانویه سال ۲۰۲۴، سهم ۱.۸ درصدی از بازار جهانی سیستم عامل دسکتاپ داشت که در مقایسه با سهم حدود ۷۳ درصدی ویندوز مایکروسافت، ناچیز است.

سیستم عامل ChromeOS به دلیل مشکل ناسازگاری با برنامه‌های ویندوز و مجموعه‌های بهره‌وری مورد استفاده شرکت‌ها، با مشکل پذیرش گسترده کلنجار می رود.

بر اساس گزارش رویترز، گوگل اعلام کرده که سیستم عامل ChromeOS با اجرای برنامه های ویندوز و مجموعه های بهره وری در فضای ابری،  به کاربران اجازه می دهد به آنها دسترسی داشته باشند.

منبع/ ایسنا 

ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
پیش از برگزاری انتخابات؛ ایکس در هندوستان دردسر درست کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 28 اسفند 1403 پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
برای پیروی از قوانین ترکیه؛ «تردز» در ترکیه تعطیل شد
وبگردی