کد خبر: ۴۰۰۳۲
|
۱۱ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰
با حضور رئیس صندوق نوآوری صورت گرفت

رونمایی از ۴ محصول مبتنی بر گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

با حضور رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و رئیس جهاد دانشگاهی از ۴ محصول مبتنی بر گیاهان دارویی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» محمدصادق خیاطیان در سیزدهمین گردهمایی پارک‌ها، مراکز رشد نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی که در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی برگزار شد، گفت: جهاد دانشگاهی مولود انقلاب اسلامی است که با رویکرد علمی و فرهنگی ایجاد شده است. زیست‌بوم جهاد دانشگاهی در حوزه علم و فناوری بالغ شده و کشور تاکنون از آثار و برکات فعالیت‌های آن بهره‌مند شده است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه امروز بحث زیست‌بوم نوآوری وارد ادبیات کشور شده و به مرور این زیست‌بوم در کشور توسعه پیدا کرد و به سرعت درحال گسترش است، افزود: در جهاد دانشگاهی نیز یک زیست‌بوم بالغ نوآوری شکل گرفته و انواع مراکز علمی، پژوهشی و آموزشی در این نهاد از جمله پارک‌های علم و فناوری البرز و کرمانشاه و همینطور مراکز رشد در سراسر کشور تشکیل شده‌اند.

وی تصریح کرد: خروجی اقدامات و دستاوردهای جهاد دانشگاهی نیز نشان می‌دهند که فعالیت‌های این نهاد بر حل مسائل کشور متمرکز بوده است و هرجا که مبتنی بر حل مساله اقدام کرده‌ایم، توفیقات خوبی حاصل شده است؛ از جمله اینکه جهاد دانشگاهی در حوزه نفت، پروژه ساخت یک رام قطار مترو، بحث گیاهان دارویی و ... دستاوردهای خوبی کسب کرده است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اهمیت بحث تامین مالی به عنوان قلب تپنده زیست‌بوم نوآوری کشور، گفت: موضوع نوآوری امر جدیدی است و تامین مالی این حوزه نمی‌تواند مبتنی بر رویکردهای سنتی باشد و ما نیز در صندوق این رویکرد را دنبال می‌کنیم.

خیاطیان ضمن تقدیر از اقدامات ارزشمند جهاد دانشگاهی، تأکید کرد: جهاد دانشگاهی باید همچنان رویکرد مساله‌محوری را در فعالیت‌های خود دنبال کند و ما نیز در صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان (وابسته به جهاد دانشگاهی) در کنار شما خواهیم بود. آمادگی داریم از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در پارک‌های علم و فناوری البرز و کرمانشاه (وابسته به جهاد دانشگاهی) حمایت کنیم.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، این ۴ محصول در حوزه گیاهان دارویی که در پارک علم و فناوری استان البرز و با حضور دکتر خیاطیان رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر سجاد محمدعلی‌نژاد معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم و همچنین دکتر حسن مسلمی نائینی رئیس جهاد دانشگاهی رونمایی شدند، شامل سوپرپلنت (کمک به کاهش وزن، چربی سوزی و کاهش اشتها)، دتوکسین (کمک به کاهش علائم ترک اعتیاد)، ملیتروپیک (کنترل آلزایمر) و لیورسیل (بهبود عملکرد کبد) بودند.

همچنین دو مرکز هم‌آفرینی پارک علم و فناوری استان البرز با حضور رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افتتاح شد. دکتر خیاطیان ضمن بازدید از واحدهای فناور مستقر در این دو مرکز، در جریان درخواست‌ها و مسائل این شرکت‌ها قرار گرفت.

ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
پیش از برگزاری انتخابات؛ ایکس در هندوستان دردسر درست کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 28 اسفند 1403 پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
وبگردی