کد خبر: ۴۰۰۳۷
|
۱۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

اپل کوتاه آمد؛ پشتیبانی از اپ‌های تحت وب از iOS حذف نمی‌شود

اپل با عقب‌نشینی از تصمیم قبلی خود اعلام کرد که پشتیبانی از اپ‌های تحت وب را از iOS 17.4 حذف نخواهد کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، اپل از برنامه خود برای پایان‌دادن به پشتیبانی از اپلیکیشن‌های وب (PWA) در اتحادیه اروپا عقب‌نشینی کرد. این شرکت در آپدیتی در صفحه پشتیبانی وب‌سایت خود اعلام کرد که در iOS 17.4 نیز به پشتیبانی از امکان استفاده از اپ‌های وب در آیفون ادامه خواهد داد.

اپل چندی قبل اعلام کرد که برای پیروی از قوانین جدید اتحادیه اروپا تغییراتی را در iOS اعمال می‌کند که به‌موجب آن انحصار استفاده از موتور مرورگر WebKit برداشته خواهد شد. اما با این تغییر اعلام شد که پشتیبانی از اپ‌های وب نیز حذف می‌شود، چرا که تأمین امنیت کاربران دیگر ممکن نخواهد بود. حالا اپل در واکنش به انتقادات شدید توسعه‌دهندگان مجبور به تغییر این تصمیم شده است.

پشتیبانی از اپ‌های وب با WebKit اپل ادامه خواهد یافت

در صفحه‌ای در وب‌سایت توسعه‌دهندگان اپل گفته شده است که به درخواست توسعه‌دهندگان، امکان استفاده از اپلیکیشن‌های وب در iOS همچنان وجود خواهد داشت، اما این اپ‌ها باید مانند گذشته به‌طور مستقیم با WebKit و معماری امنیتی آن ساخته شوند و تابع مدل امنیتی و حریم خصوصی اپ‌های بومی iOS باشند.

اپل کوتاه آمد؛ پشتیبانی از اپ‌های تحت وب از iOS حذف نمی‌شود

اپل همچنین گفته است توسعه‌دهندگانی که اپ‌های وب آن‌ها در نسخه‌های بتای جدید iOS دچار مشکل شده بودند، می‌توانند با انتشار iOS 17.4 در اوایل ماه مارس منتظر بازگشت این قابلیت به سیستم عامل آیفون باشند.

کوپرتینویی‌ها پیش‌تر گفته بودند با توجه به شمار پایین کاربرانی که از PWAها استفاده می‌کنند، افراد زیادی تحت تأثیر تغییر سیاست آن‌ها قرار نخواهند گرفت. اما به‌دنبال اعتراض بسیاری از توسعه‌دهندگان ازجمله سازمان Open Web Advocacy رگولاتورها هم وارد کار شدند تا نظر توسعه‌دهندگان را در این باره بپرسند. در نهایت به‌نظر می‌رسد که اپل با اتخاذ این تصمیم جدید از بروز مشکلات و درگیری‌های بیشتر با رگولاتورها جلوگیری کرده است.

البته هنوز خیلی از شرکت‌ها نسبت به تغییر سیاست‌های اپل برای پیروی از قوانین بازارهای دیجیتال (DMA) اعتراض دارند. باید دید که نهایتاً واکنش اتحادیه اروپا به تغییرات اپل چه خواهد بود.

منبع/ دیجیاتو

برچسب ها: اپل iOS گوشی هوشمند
ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
پیش از برگزاری انتخابات؛ ایکس در هندوستان دردسر درست کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 28 اسفند 1403 پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
برای پیروی از قوانین ترکیه؛ «تردز» در ترکیه تعطیل شد
وبگردی