کد خبر: ۴۰۰۷۶
|
۱۵ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

رایانه جدید اپل معرفی شد

اپل از رایانه های جدید مک بوک ایر با تراشه M۳ رونمایی کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، انگجت اعلام کرد، اپل سری جدید رایانه های مک بوک ایر را یک ماه پس از عرضه هدست واقعیت مجازی ویژن پرو معرفی کرد.

دستگاه جدید مجهز به تراشه M۳ اپل است. این تراشه قبلا قرار بود در سری قدرتمندتر مک بوک پرو و جدیدترین مدل های iMac به کار رود. همچنین قرار است تراشه های ساخت اپل در مدل های مک بوک ایر ۱۳ و ۱۵ اینچی نیز به کار رود.

تراشه M۳ بسیار قدرتمندتر از نسخه های پیشین است و تست های بنچمارک آن نشان می دهد عملکرد تراشه حدود ۱۷ درصد در فعالیت های تک هسته ای و ۲۱ درصد در فعالیت های چند هسته ای افزایش می یابد. این امر عملکردGPU را نیز نسبت به تراشه M۲ حدود ۱۵ درصد ارتقا می دهد.

به بیان دیگر تمایز میان مک بوک ایر و مک بوک پرو درحال محو شدن است. بنابراین زمانیکه مک بوک ایر فقط برای گشت زنی در وب استفاده می شد، گذشته است.

البته مک بوک ایر به غیر از تراشه جدید تغییر چندانی نکرده است و ظاهر آن شبیه مدل ۲۰۲۲ میلادی با همان نمایشگر ۱۳.۶ اینچی و تنظیمات قدرتمند ۴ بلندگویی است. در کنار این موارد باید اشاره شود مک بوک ایرهای جدید مجهز به ۸ گیگابایتRAM هستند . همچنین مشخصات حداکثری هر دو نسخه مک بوک ایر ۲۴ گیگابایت RAM و ۲ ترابایت حافظه ذخیره ذکر شده است. در لپ تاپ های مذکور وای فای ۶E نیز به کار رفته است.

قیمت مک بوک ایر M۳ با اندازه ۱۳ اینچ ۱۰۹۹ دلار قیمت گذاری شده و بهای پایه نسخه ۱۵ اینچی نیز از ۱۲۹۹ دلار شروع می شود. امکان پیش سفارش مدل های جدید هم اکنون مهیا است و دستگاه ها از ۸ مارس( جمعه ) بارگیری می شوند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
وبگردی