کد خبر: ۴۰۰۸۵
|
۱۶ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۰:۵۱

سقوط آیفون از جایگاه پرفروش‌ترین گوشی بازار چین

آمار جدید نشان داد فروش آیفون اپل در چین، طی ۶ هفته نخست سال ۲۰۲۴، ۲۴ درصد کاهش یافت.

به گزارش «نبض فناوری»، کاهش فروش به معنای آن است که آیفون، جایگاه خود به عنوان پرفروش‌ترین تلفن هوشمند در چین را که در سال ۲۰۲۳، برای نخستین بار به آن رسیده بود، از دست داده است.

طبق آمار شرکت تحقیقاتی کانترپوینت ریسرچ، اپل در سال ۲۰۲۳، سهم ۱۹ درصدی از بازار چین داشت که اکنون به ۱۵.۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

شرکت چند ملیتی چینی ویوو (Vivo)، اکنون پرفروش‌ترین سازنده تلفن هوشمند در چین است و پس از آن، هواوی، آنر و اپل قرار دارند. برند آنر در سال ۲۰۲۰، از هواوی جدا شد.

مِنگ مِنگ ژانگ، تحلیلگر ارشد کانترپوینت درباره آیفون گفت: از یک سو، پس از بازگشت هواوی، با رقابت شدید در بخش مدل‌های رده بالا مواجه شده و در بخش میان رده، با قیمت گذاری رقابتی برندهایی نظیر اوپو، ویوو و شیائومی روبروست. کاهش فروش اپل در چین، از جدیدترین مشکلات سازنده آیفون در این منطقه است.

هواوی از زمان معرفی سری میت ۶۰، شاهد افزایش فروش در بازار گوشی‌های رده بالا بوده است.

اپل هفته گذشته، عرضه تخفیف‌هایی به میزان حداکثر ۱۳۰۰ یوان (۱۸۰.۶۸ دلار) برای برخی مدل‌های آیفون در فروشگاه تی‌مال را آغاز کرد. این شرکت ماه گذشته، آیفون را با تخفیف حداکثر ۵۰۰ یوان در سایت‌های رسمی خود عرضه کرده بود.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، تراشه‌سازان چینی، طرح‌هایی را برای ایجاد خطوط تولید تراشه طراحی کرده‌اند تا پردازنده‌هایی را برای سازندگان تلفن هوشمند بومی، تامین کنند. این اقدام به ضرر اپل خواهد بود که تاکنون از محدودیت‌های صادراتی سخت‌گیرانه، سود برده است. این شرکت آمریکایی همچنین ممکن است از کندی کلی مصرف و گرایش به حمایت از شرکت‌های داخلی در چین، آسیب ببیند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
پیش از برگزاری انتخابات؛ ایکس در هندوستان دردسر درست کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 28 اسفند 1403 پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
وبگردی