کد خبر: ۴۰۰۸۸
|
۱۶ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

تلاش دوباره آمریکا برای غصب تیک تاک

طبق لایحه ای که گروهی از قانونگذاران آمریکا ارائه کرده اند به شرکت بایت دنس ۶ ماه فرصت داده می شود تا تیک تاک را واگذار کند و درغیر اینصورت با ممنوعیت در این کشور روبرو می شود.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، این اقدام برای مقابله با نگرانی های امنیت ملی درباره مالکیت چینی اپ مذکور انجام شده است.

لایحه عنوان شده نخستین اقدام قانونی قابل توجه در یک سال اخیر با هدف ممنوعیت یا اجبار بایت دنس به واگذاری اپ اشتراک گذاری ویدئوهای کوتاه است. پیش از آن و در سال گذشته، لایحه مجلس سنا برای ممنوعیت تیک تاک به دلیل لابی گری قدرتمند تیک تاک در کنگره متوقف شد.

مایک گالگر مدیر کمیته چین در کنگره آمریکا و راجا کریسنامورتی یکی از نمایندگان ارشد دموکرات از جمله قانونگذارانی هستند که این لایحه را ارائه کرده اند و قرار است فردا (۵ شنبه) درباره آن رای گیری شود.

گالاگر در این باره می گوید: این پیامی برای تیک تاک است؛ از حزب کمونیست چین جدا شوید یا دسترسی به کاربران آمریکایی را از دست می دهید. مهم ترین دشمن آمریکا نمی تواند یک پلتفرم رسانه گسترده در کشور را کنترل کند.

طبق لایحه مذکور بایت دنس ۱۶۵ روز فرصت دارد تا تیک تاک با ۱۷۰ میلیون کاربر چینی را واگذار کند یا آنکه حضور آن در فروشگاه های اپلیکیشن اپل، گوگل و بقیه غیرقانونی می شود. این فروشگاه ها نمی توانند تیک تاک یا سرویس های میزبان وب برای اپلیکیشن های تحت کنترل بایت دنس را ارائه کنند.

سخنگوی بایت دنس در بیانیه ای اعلام کرد: این لایحه به معنای ممنوعیت کامل تیک تاک است و مهم نیست تهیه کنندگان لایحه چقدر تلاش می کنند تا آن را پنهان کنند. لایحه مذکور حقوق ۱۷۰ میلیون شهروند آمریکایی را زیرپا می گذارد و ۵ میلیون کسب و کار کوچک در پلتفرم که برای رشد و ایجاد شغل به آن اتکا دارند، محروم می کند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 27 فروردین 1403 ریزش بیت‌کوین ادامه دارد؟
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 25 فروردین 1403 ریزش اتریوم و بیت‌کوین
وبگردی