کد خبر: ۴۰۱۲۳
|
۱۸ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

لینکدین در سال 2023 از اشتراک‌های پریمیوم 1.7 میلیارد دلار درآمد داشته است

سرویس اشتراک پریمیوم لینکدین حالا به یک تجارت 1.7 میلیارد دلاری تبدیل شده است.

به گزارش «نبض فناوری»شبکه اجتماعی لینکدین از درآمد 1.7 میلیارد دلاری خود از اشتراک‌های پریمیوم خبر داد. تعداد مشترکین سرویس پریمیوم نسبت به سال 2022، 25 درصد افزایش یافته و طبق گفته مایکروسافت، قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی یکی از دلایل اصلی این افزایش درآمد بوده‌اند.

لینکدین یک شبکه اجتماعی است که می‌خواهد به افراد در دنیای کسب‌وکار کمک کند. درحقیقت در این شبکه اجتماعی کاربران می‌توانند شغل موردنظرشان را پیدا کنند و کارفرماها افراد مناسب را استخدام کنند. مایکروسافت در سال 2016 این شبکه اجتماعی را تصاحب کرد و مدتی پیش، لینکدین از درآمد 15‌ میلیارد دلاری خود در سال مالی 2023 خبر داد.

افزایش درآمد لینکدین از فروش اشتراک‌های پریمیوم

طبق بیانیه لینکدین، حالا سرویس پریمیوم یک تجارت 1.7 میلیارد دلاری است. قیمت سرویس پریمیوم از ماهانه 39.99 دلار شروع می‌شود و کاربران می‌توانند آن را تهیه کنند. به گفته لینکدین، تعداد مشترکین سرویس پریمیوم در سال 2023 نسبت به سال قبل از آن، رشد 25‌ درصدی داشته است.

درآمد لینکدین

یکی از دلایل اصلی افزایش تعداد مشترکین، قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی هستند که طی سال گذشته میلادی به لینکدین اضافه شدند. ابزارهای جدید لینکدین می‌توانند برای کاربران به‌دنبال کار مناسب باشند و براساس رزومه کاربر، مناسب‌بودن وی برای موقعیت شغلی را مشخص کنند. همچنین با استفاده از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی کاربران می‌توانند پروفایل خود را حرفه‌ای‌تر کنند.

به گفته لینکدین، طبق اطلاعات اولیه، 70 درصد کاربران سرویس پریمیوم که به ابزارهای هوش مصنوعی دسترسی دارند، آن‌ها را امتحان کرده‌اند و 90 درصد آن‌ها ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی را مفید دانسته‌اند.

 

منبع: دیجیاتو

ارسال نظرات
وبگردی