کد خبر: ۴۰۱۳۵
|
۱۹ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۰

پهپاد کشتارگر هوش مصنوعی، دانشمند سازنده‌اش را وحشت‌زده کرد!

دانشمندان به کمک هوش مصنوعی پهپادی ساختند که قابلیت تشخیص چهره، تعقیب و کشتار دارد.

به گزارش «نبض فناوری»، لایوساینس اعلام کرد، دانشمندان با استفاده از هوش مصنوعی پهپادی ساختند که می‌تواند انسان‌ها را شکار کند و یا به قتل برساند. این پهپاد کوچک تجاری با قابلیت تشخیص چهره به‌گونه‌ای پیکربندی شده که می‌تواند افراد را تعقیب کند و ساخت آن چند ساعت بیشتر طول نمی‌کشد.

لوئیس ونوس (Luis Wenus)، کارآفرین و مهندس سازنده این پهپاد در ابتدا با هدف تعقیب مردم «به عنوان یک بازی» یک سیستم هوش مصنوعی را در یک پهپاد کوچک ادغام کرد؛ اما او به‌زودی متوجه شد که می‌توان با پیکربندی این پهپاد، محموله‌های انفجاری را در آن جای داد.

وی گفت که با همکاری رابرت لوکوشکو (Robert Lukoszko)، مهندس دیگر این پروژه، پهپاد را طوری پیکربندی کرده است که از یک مدل تشخیص اشیا برای یافتن افراد و پرواز سریع به سمت آنها استفاده کند.

مهندسان قابلیت تشخیص چهره را نیز در این پهپاد تعبیه کردند که تا محدوده ۱۰ متر را پوشش می‌دهد. این بدان معناست که یک نسخه تسلیحاتی از این پهپاد می‌تواند برای حمله به یک فرد خاص یا مجموعه‌ای از اهداف مورد استفاده قرار گیرد.

ونوس می‌گوید: «ساخت این پهپاد فقط چند ساعت طول کشید و باعث شد، بفهمم چقدر ترسناک است. به‌راحتی می‌توان مقدار کمی مواد منفجره را روی چنین پهپاد‌هایی بست و صد‌ها عدد از آنها را در اطراف به پرواز درآورد. ما بمب‌ها و اسلحه‌های مختلفی را بررسی می‌کنیم؛ اما هنوز هیچ سیستم ضد پهپادی برای رویداد‌های بزرگ و فضا‌های عمومی وجود ندارد.» او همچنین هشدار داد که ممکن است در آینده نزدیک با استفاده از این نوع فناوری یک حمله تروریستی سازماندهی شود.

ارتش آمریکا نیز در حال بررسی راه‌هایی برای ساخت و کنترل گروه‌هایی از پهپاد‌های کوچک است که می‌توانند به اهداف مختلف حمله کنند و برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که کنترل گروهی از ۳۰ پهپاد با مواد منفجره را به دست گرفته است.

منبع/ آنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 27 فروردین 1403 ریزش بیت‌کوین ادامه دارد؟
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 25 فروردین 1403 ریزش اتریوم و بیت‌کوین
وبگردی