کد خبر: ۴۰۱۶۴
|
۲۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۹
حرکت روی سطوح ناهموار؛

سگ رباتیک لنوو ۶ پا از آب درآمد

شرکت لنوو نیز به عرصه تولید سگ های رباتیک وارد شده و محصول آن Daystar Bot GS نام دارد.

به گزارش «نبض فناوری»، گیزموچاینا اعلام کرد، این ربات شبیه سگ رباتیک شرکت بوستون دینامیک (اسپات) طراحی شده اما یک تمایز مهم دارد و آن یک جفت پای اضافی است. این افزودنی جدید به ثبات بیشتر Daystar Bot GS و قابلیت مانور آن به خصوص روی سطوح ناهموار کمک می کند.

طبق گزارش ها Daystar Bot GS برای فعالیت در محیط های چالش برانگیز ساخته شده و دارای سیستم های کنترل پیشرفته ای است که احتمالا می توانند حرکات دقیق و ناوبری را هدایت کنند. همچنین استفاده از الگوریتم های ادراک پیشرفته در ربات حاکی از آن است که ابزار مذکور می تواند محیط اطرافش را درک و طبق آن عمل کند. از سوی دیگر ٖDaystar Bot GS دارای گواهینامه IP66 protection است که نشان دهنده سطح مقاومت نسبت به غبار و آب در عملیات های فضای آزاد است.

در وب سایت رسمی موجود ورای این جزییات تکنیکی، کاربردهای احتمالی Daystar Bot GS نیز ذکر شده است. به نظر می رسد لنوو سعی دارد این ربات را برای بخش های تجاری، صنعتی و عمومی عرضه کند تا در حوزه های ساخت وساز، بازرسی و حتی عملیات های جستجو ونجات به کار رود.

هرچند جزییات دقیق تر و عملکرد ربات هنوز اعلام نشده اما ساخت چنین ابزاری نشان دهنده تحولاتی جالب در حوزه بازار سگ های رباتیک است.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
پیش از برگزاری انتخابات؛ ایکس در هندوستان دردسر درست کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 28 اسفند 1403 پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
برای پیروی از قوانین ترکیه؛ «تردز» در ترکیه تعطیل شد
وبگردی