کد خبر: ۴۰۱۷۶
|
۲۳ اسفند ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

هواوی احتمالاً به‌زودی در بازار گوشی‌های تاشو از سامسونگ پیشی می‌گیرد

طبق یک گزارش جدید، ظاهراً شرکت هواوی به‌زودی جایگاه نخست بازار جهانی گوشی‌های تاشو را از سامسونگ می‌گیرد.

به گزارش «نبض فناوری»، سامسونگ از زمان عرضه گلکسی فولد در سال 2019، پادشاه بازار گوشی‌های تاشو بوده است. اما اکنون طبق یک گزارش جدید، ظاهراً هواوی به‌زودی این جایگاه را از سامسونگ می‌گیرد و آن را تصاحب می‌کند.

انتظار می‌رود هواوی در سه‌ماهه اول و دوم سال 2024 در بازار گوشی‌های تاشو از سامسونگ پیشی بگیرد. براساس گزارش جدید مشاوران زنجیره تامین نمایشگر (DSCC)، سامسونگ رتبه اول را در بازار جهانی گوشی‌های تاشو در سه‌ماهه اول 2024 از دست خواهد داد. ظاهراً سامسونگ با وجود فروش کمتر از حد انتظار، بزرگ‌ترین برند گوشی‌های تاشو در سه‌ماهه چهارم 2023 بوده است.

هواوی احتمالاً به‌زودی در بازار گوشی‌های تاشو از سامسونگ پیشی می‌گیرد

سهم بازار گوشی‌های تاشوی سامسونگ در فصل اول 2024

در بازار گوشی‌های تاشو تاکنون 23 دستگاه موبایل مختلف در سراسر جهان عرضه شده است. چهار موبایل از 10 گوشی تاشوی پرفروش سه‌ماهه چهارم 2023 متعلق به سامسونگ بوده‌اند. درحالی که آنر و اوپو هر کدام دو گوشی در لیست داشته‌اند. هواوی و شیائومی نیز هر کدام یک گوشی در فهرست 10 گوشی برتر پرفروش تاشو داشتند. گلکسی زد فلیپ 5 پرفروش‌ترین گوشی تاشوی جهان در سه‌ماهه چهارم 2023 بود. درحالی‌که هواوی میت ایکس 4 در رتبه دوم قرار گرفت. آنر مجیک  VS2، گلکسی زد فولد 5 و اوپو فایند N3 فلیپ به‌ترتیب در رتبه‌های سوم، چهارم و پنجم قرار گرفتند.

انتظار می‌رود در سه‌ماهه اول 2024 و سه‌ماهه دوم 2024، هواوی در بازار گوشی‌های تاشو با میت  X5 و پاکت 2 از سامسونگ پیشی بگیرد. با‌این‌حال، انتظار می‌رود سامسونگ در نیمه دوم سال جاری بازگشت قدرتمندی داشته باشد و پیشتاز بازار گوشی‌های تاشو باشد. انتظار می‌رود 27 گوشی تاشوی جدید در سال جاری میلادی وارد بازار شوند.

در‌حالی‌که انتظار می‌رود سامسونگ گلکسی زد فولد 6 اولترا را عرضه کند، اوپو و ویوو ممکن است خط تولید گوشی‌های تاشوی فلیپ خود را در سال 2024 کنار بگذارند.

به‌دلیل عدم وجود حاشیه سود و تقاضا برای گوشی‌های تاشو در چین، انتظار می‌رود اوپو و ویوو جانشینی برای گوشی‌های تاشوی فلیپ خود عرضه نکنند. بنابراین، انتظار می‌رود که فروش گوشی‌های فلیپ اوپو و ویوو در سال 2024 کاهش یابد. از طرف دیگر، شایعه شده است که سامسونگ نسخه گران‌تری از گلکسی زد فولد 6 عرضه می‌کند که شاید با نام گلکسی فولد 6 اولترا به بازار بیاید و مجهز به اسلات S Pen داخلی و دوربین‌های قدرتمندتر باشد.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 27 فروردین 1403 ریزش بیت‌کوین ادامه دارد؟
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 25 فروردین 1403 ریزش اتریوم و بیت‌کوین
وبگردی