کد خبر: ۴۰۱۷۹
|
۲۳ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰
برای جلوگیری از اشتباه؛

هوش مصنوعی گوگل درباره انتخابات لال می شود!

گوگل اجازه نمی دهد چت بات جمینی سوالات درباره فرایندهای انتخاباتی که امسال در سراسر جهان برگزار می شود را پاسخ دهد. 

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، طبق بیانیه گوگل به نظر می رسد شرکت قصد دارد از هرگونه اقدام اشتباه در استفاده از این فناوری جلوگیری کند.

به روزرسانی مذکور در زمانی اعلام می شود که پیشرفت در توسعه هوش مصنوعی از جمله تولید تصویر و ویدیو، نگرانی ها درباره اخبار جعلی و اطلاعات اشتباه میان مردم را گسترش داده و دولت ها را وادار به قانونمندسازی این فناوری کرده است.

هنگامیکه از جمینی درباره انتخابات های پیش رو مانند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رقابت بین جوبایدن و دونالد ترامپ سوال شد، این چت بات پاسخ داد: من هنوز در حال یادگیری پاسخ به این سوال هستم. در این میان از جستجوی گوگل استفاده کنید.

گوگل قبلا و در دسامبر 2023 میلادی محدودیت هایی درباره فرایندهای انتخابات اعلام کرده و گفته بود این اقدامات قبل از برگزاری رویدادهای مذکور اجرا می شوند.

سخنگوی شرکت نیز در این باره اعلام کرد: برای آماده سازی فرایندهای انتخاباتی متعددی که در 2024 میلادی در سراسر جهان روی می دهد و به دلیل احتیاط ما انواع جستجوی مرتبط با انتخابات را که جمینی باید پاسخ دهد محدود می کنیم.

در کشورهای دیگر به غیر از آمریکا از جمله آفریقای جنوبی و هندوستان نیز فرایندهای انتخاباتی بزرگی برگزار می شود. هندوستان از شرکت های فناوری خواسته قبل از عرضه هرگونه ابزار هوش مصنوعی غیر معتبر یا آزمایشی از دولت تاییدیه دریافت کنند و باید آنها را به دلیل احتمال ارائه پاسخ اشتباه برچسب بزنند.

ماه گذشته پس از رصد اشتباهاتی در برخی تصاویر تاریخی که جمینی تولید کرده بود، محصولات هوش مصنوعی گوگل تحت بررسی دقیق قرار گرفته است.

ساندار پیچای مدیر ارشد اجرایی گوگل اعلام کرده این شرکت مشغول برطرف کردن مشکلات مذکور است و از سوی دیگر اعلام کرده پاسخ های چت بات تبعیض آمیز و کاملا غیرقابل قبول هستند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
پیش از برگزاری انتخابات؛ ایکس در هندوستان دردسر درست کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 28 اسفند 1403 پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
برای پیروی از قوانین ترکیه؛ «تردز» در ترکیه تعطیل شد
وبگردی