کد خبر: ۴۰۱۹۵
|
۲۴ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

واتس‌اپ ظاهراً گرفتن اسکرین‌شات از عکس پروفایل کاربران را محدود می‌کند

در جدیدترین نسخه بتای واتس‌اپ، برخی کاربران نمی‌توانند از پروفایل مخاطبین خود اسکرین‌شات بگیرند.

به گزارش «نبض فناوری»، واتس‌اپ درحال مسدود‌کردن قابلیت گرفتن اسکرین‌شات از تصاویر پروفایل است تا حریم خصوصی کاربران را افزایش دهد. به‌نظر می‌رسد این ویژگی به‌طور پیش‌فرض فعال است و احتمالاً کاربران در صورت تمایل باید آن را از بخش تنظیمات خاموش کنند. البته واتس‌اپ این ویژگی را هنوز رسماً معرفی نکرده و تنها در نسخه‌های جدید بتای این اپلیکیشن و برای برخی کاربران فعال شده است.

براساس گزارش Android Police، به‌نظر می‌رسد برخی کاربران در جدیدترین نسخه بتای این اپ، قادر به گرفتن اسکرین‌شات از تصویر پروفایل مخاطبین خود نیستند. وقتی بخواهید از عکس دیگران اسکرین‌شات بگیرید، ظاهراً واتس‌اپ خطایی نشان می‌دهد که به‌دلیل محدودیت‌های این برنامه، نمی‌توان اسکرین‌شات گرفت. در اسکرین‌شات برخی کاربران نیز، تصویر مخاطب خالی ذخیره می‌شود.

واتس‌اپ ظاهراً گرفتن اسکرین‌شات از عکس پروفایل کاربران را محدود می‌کنددر جدیدترین نسخه بتای واتس‌اپ، برخی کاربران نمی‌توانند از پروفایل مخاطبین خود اسکرین‌شات بگیرند.

اخطار واتس‌اپ وقتی که از عکس پروفایل مخاطبین خود اسکرین‌شات می‌گیرید

واتس‌اپ تهیه اسکرین‌شات از عکس پروفایل را محدود می‌کند

واتس‌اپ در سال‌های اخیر برای تقویت امنیت پلتفرم خود و ارائه محیطی امن برای چت‌کردن اقدامات مختلفی انجام داده است. برای مثال وقتی محتوایی به‌صورت یکبار قابل‌مشاهده می‌فرستید، مخاطب شما نمی‌تواند از آن محتوا اسکرین‌شات بگیرد. حالا این شرکت قصد دارد چنین اقدامی را در قسمت عکس‌های پروفایل نیز انجام دهد.

به‌نظر می‌رسد مسدودکردن اسکرین‌شات برای تصاویر پروفایل به‌طور پیش‌فرض فعال باشد. البته تاکنون کاربران هیچ گزینه‌ای برای خاموش‌کردن آن پیدا نکرده‌اند. احتمالاً زمانی که واتس‌اپ این ویژگی را به صورت عمومی عرضه کند، این گزینه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

البته همچنان راه‌هایی برای گرفتن عکس از پروفایل دیگران وجود دارد؛ برای مثال در واتس‌اپ تحت وب در کامپیوتر می‌توان چنین کاری را انجام داد. بااین‌حال، ویژگی جدید واتس‌اپ می‌تواند حریم خصوصی کاربران را در گوشی‌های هوشمند افزایش دهد.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 3 اردیبهشت 1403 کارمزد بیت‌کوین صعودی یا نزولی است؟
جایگزین باتری‌های لیتیوم یونی؛ باتری که در چند ثانیه شارژ می‌شود
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در اول اردیبهشت 1403 هاوینگ بیت‌کوین فرا رسید
به دلیل نگرانی از ایمنی داده‌ها؛ هلند استفاده از فیس‌بوک را ممنوع می‌کند
وبگردی