کد خبر: ۴۰۲۴۲
|
۲۸ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

بهانه رگولاتور آنتی تراست هندوستان برای تحقیق درباره گوگل

رگولاتور آنتی تراست هندوستان در یک مناقشه ادامه دار بین گوگل و استارت آپ های محلی در خصوص سیستم صورتحساب در اپ این شرکت دستور انجام تحقیقی را صادر کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، استارت آپ های هندی از مدت ها قبل به دلیل کارمزدی که گوگل در شیوه پرداخت در اپ دریافت می کند با این شرکت چالش دارند.

اوایل ماه جاری میلادی و پس از آنکه گوگل بیش از ۱۰۰ اپلیکیشن هندی را در فروشگاه اپ خود به دلیل نقض قوانین مرتبط با صورتحساب حذف کرد، این چالش بالا گرفت. هرچند شرکت آمریکایی پس از دخالت دولت اپ های مذکور را دوباره به فروشگاه برگرداند.

استارت آپ ها از کمیسیون رقابت هند(CCI) خواسته اند تا این موضوع را بررسی کند و رگولاتور نیز هنگام صدور دستور تحقیق درباره گوگل اعلام کرد: این شرکت سیاست هایش را به شیوه ای تبعیض آمیز اجرا می کند.

CCI همچنین به واحد تحقیقات خود دستور داده تا بررسی را طی ۶۰ روز انجام دهند. دلیل این چالش تلاش های برخی استارت آپ های هندی برای متوقف کردن اجرای کارمزد ۱۱تا۲۶ درصدی گوگل بر پرداخت در اپ است. مقامات آنتی تراست هندوستان در ۲۰۲۲ میلادی به گوگل دستور دادند تا سیستم دریافت کارمزد ۱۵تا ۳۰ درصدی را حذف کند و پس از آن شرکت آمریکایی تصمیم گرفت کارمزد ۱۱تا ۲۶ درصدی از اپ های هندی دریافت کند.

گوگل هرگونه اقدام اشتباهی را رد می کند و مدعی است برای پشتیبانی از سرمایه گذاری در اپ استور گوگل پلی و سیستم عامل اندروید این کارمزد را دریافت می کند. CCI هم اکنون ماه هاست که درباره شکایت استارت آپ های هندی از اینکه گوگل دستورالعمل پیشین رگولاتور آنتی تراست را اجرا نمی کند. این دستورالعمل اجازه نمی دهد شرکت ها اقداماتی شدید علیه شرکت هایی که از سیستم پرداخت جایگزین استفاده می کنند، به کار گیرند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
پیش از برگزاری انتخابات؛ ایکس در هندوستان دردسر درست کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 28 اسفند 1403 پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
برای پیروی از قوانین ترکیه؛ «تردز» در ترکیه تعطیل شد
وبگردی