کد خبر: ۴۰۲۶۸
|
۰۳ فروردين ۱۴۰۳ | ۱۷:۰۰

نسخه جدید ChatGPT در فصل تابستان امسال منتشر خواهد شد

سام آلتمن؛ مدیرعامل OpenAI طی پادکستی تائید کرده که این شرکت در سال 2024 یک مدل جدید و مهیج را منتشر خواهد کرد.

به گزارش «نبض فناوری»کمپانی OpenAI در تدارک عرضه نسل جدید مدل هوش مصنوعی مولد خود با نام GPT-5 است. بر اساس اعلام وبسایت Business Insider این مدل احتمالا در اواسط سال و طی فصل تابستان پیش رو منتشر خواهد شد.

بر اساس پیش‌بینی‌ها نسخه جدید در مقایسه با مدل معرفی شده طی سال گذشته یعنی GPT-4 بسیار غنی‌تر خواهد بود. سام آلتمن؛ مدیرعامل OpenAI طی پادکستی با لکس فریدمن تائید کرد که این شرکت در سال 2024 یک مدل جدید و هیجان‌انگیز را منتشر خواهد کرد.

همچنین وبسایت Business Insider در مقاله خود خاطرنشان کرده که OpenAI نسخه‌های آزمایشی GPT-5 را برای برخی مشتریان سازمانی خود که تحت تاثیر قابلیت‌های آن قرار گرفته بودند؛ به معرض نمایش گذاشته است.

یکی از مدیرعامل‌های مشهور جهان ادعا کرده که GPT-5 مدلی واقعا خوب و بسیار بهتر از GPT-4 است. ظاهرا نسخه آزمایشی، توانایی این مدل برای تطبیق خود با سناریوهای کاربردی خاص را به معرض نمایش گذاشته است.

در حال حاضر GPT-5 در فاز آموزش قرار دارد. سپس این مدل تحت آزمایش‌های ایمنی گسترده شامل ارزیابی کامل برای شناسایی و رفع مشکلات احتمالی پیش از انتشار قرار می‌گیرد. انتظار می‌رود که با انتشار GPT-5، فروش سازمانی به منبع درآمد اصلی OpenAI تبدیل شود.

 

منبع: آی تی  رسان

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 3 اردیبهشت 1403 کارمزد بیت‌کوین صعودی یا نزولی است؟
جایگزین باتری‌های لیتیوم یونی؛ باتری که در چند ثانیه شارژ می‌شود
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در اول اردیبهشت 1403 هاوینگ بیت‌کوین فرا رسید
به دلیل نگرانی از ایمنی داده‌ها؛ هلند استفاده از فیس‌بوک را ممنوع می‌کند
وبگردی