کد خبر: ۴۰۲۹۰
|
۰۵ فروردين ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۰

هوش مصنوعی با توالی‌یابی نانوحفره‌ای ترکیب می‌شود

با ترکیب هوش مصنوعی و توالی‌یابی نانوحفره‌ای امکان تشخیص بهتری و سریع‌تر بیماری‌های نادر و همچنین سرطان فراهم می‌شود.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» شرکت اکسفورد نانوپور (Oxford Nanopore Technologies) با همکاری شرکت سکووان (SEQONE) به دنبال ترکیب هوش مصنوعی با توالی‌یابی است. سکووان یکی از شرکت‌های توسعه دهنده هوش مصنوعی است که در این همکاری مشترک سعی دارد تا به اکسفورد نانوپور کمک کند تا توالی‌یابی نسل بعدی این شرکت بتواند در آزمایش‌های تشخیص بالینی عملکرد بهتری داشته باشد.


هدف از این برنامه همکاری مشترک این است که پلتفرمی ارائه شود که بتواند توالی‌یابی‌های طولانی از ژنوم کامل انجام دهد، این کار به منظور کمک به تشخیص انواع بیماری‌های نادر و همچنین تشخیص سرطان انجام می‌شود.

این دو شرکت با اتصال برنامه Germvar SEQONE با نرم افزار تجزیه و تحلیل Bioinformatics EPI ۲ ME آکسفورد نانوپور به دنبال توسعه این پلتفرم هستند، پلتفرمی در حال حاضر فقط به استفاده از تحقیقات محدود می‌شود.

شرکت سکووان مستقر در فرانسه اعلام کرد که در برنامه تحقیقاتی بین المللی خود از فناوری نمونه‌برداری شرکت آکسفورد نانوپور برای جمع آوری داده‌های توالی‌یابی هدفمند استفاده می‌کند. این دو شرکت قصد دارند تا با توسعه این روش، ابزار تشخیص طبی را به گونه‌ای توسعه دهند که این ابزار‌ها روی منطقه‌ای از ژن‌ها متمرکز شوند که مورد نظر محققان است.

مارتین دوبوچ، مدیرعامل شرکت سکووان گفت: «همکاری با آکسفورد نانوپور، یک گام مهم برای مشتریان ما در ادغام توالی‌یابی رشته‌های طولانی با هوش مصنوعی است که توانایی ما را در تجزیه و تحلیل جامع داده‌های ژنومی بهبود می‌دهد.»

سال گذشته، آکسفورد نانوپور با شرکت فرانسوی Biomérieux در زمینه ارائه روش توالی‌یابی DNA برای تشخیص بیماری‌های عفونی همکاری کرد. این همکاری شامل استفاده از نرم افزار Episeq CS Biomérrieux برای ردیابی شیوع عفونت در بیمارستان‌ها از طریق توالی نانوحفره‌ای ژنوم کامل باکتریایی بود.

ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
پیش از برگزاری انتخابات؛ ایکس در هندوستان دردسر درست کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 28 اسفند 1403 پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
برای پیروی از قوانین ترکیه؛ «تردز» در ترکیه تعطیل شد
وبگردی