کد خبر: ۴۰۳۷۰
|
۱۱ فروردين ۱۴۰۳ | ۱۷:۳۰

پخش بهتر گرما در لباس با افزودنی نانویی در تار و پود پارچه

یکی از تولیدکنندگان منسوجات با همکاری یک شرکت فناور قرار است از گرافن در تولید البسه با خواص بهبود یافته استفاده کند.

به گزارش نبض فناوری، تارنمای Morningstar اعلام کرد، شرکت دایرکتا پلاس (Directa Plus) به تازگی همکاری جدیدی با شرکت هیت‌کوت فابریکس (Heathcoat Fabrics) آغاز کرده است تا در قالب یک برنامه همکاری مشترک روی توسعه منسوجات نانویی کار کنند. شرکت هیت‌کوت تولید کننده پارچه‌های پیشرفته بافته شده و بافته نشده است.

مسئولان این شرکت اعلام کردند: هسته اصلی این همکاری مشترک، ترکیب فناوری گرمایشی گرافنی دایرکتا پلاس در پارچه‌های هیت‌کوت است. این همکاری می‌تواند خواص پخش گرما را در البسه بهبود دهد و با این کار امکان کنترل و مدیریت گرمای بدن را فراهم کند. همچنین مقاومت سطحی پارچه ارتقاء یافته و می‌توان از آن برای کاربردهای ضداستاتیک استفاده کرد.

با افزودن جی پلاس (+ G) به داخل الیاف و منسوجات، هدایت الکتریکی و گرمایی محصول نهایی تغییر کرده و از سوی دیگر می‌توان از خواص آنتی‌باکتریال در منسوجات استفاده کرد. گرافن می‌تواند مدیریت گرمایی لباس را بر عهده گرفته، گرمای ایجاد شده را پخش کند. گرافن شرکت دایرکتاپلاس را می‌تواند در حوزه‌های مختلف از مراقبت بهداشتی تا هوافضا مورد استفاده قرار داد.

دایرکتا پلاس امیدوار است از تخصص هیتو در رابطه با طیف گسترده ای از بازارها بهره مند شود تا محصولاتی را توسعه دهد که به چالش های پیچیده و ایجاد ارزش افزوده بپردازد.

منبع/ ایرنا

ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
پیش از برگزاری انتخابات؛ ایکس در هندوستان دردسر درست کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 28 اسفند 1403 پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
برای پیروی از قوانین ترکیه؛ «تردز» در ترکیه تعطیل شد
وبگردی