کد خبر: ۴۰۳۹۶
|
۱۴ فروردين ۱۴۰۳ | ۱۴:۳۰
در سراسر جهان؛

مایکروسافت پلتفرم «تیمز» را تجزیه کرد

مایکروسافت اعلام کرد که اپ چت و تماس ویدئویی تیمز را به طور جداگانه از محصول آفیس خود می فروشد. این اقدام جداسازی به طور جهانی انجام می شود.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، این اقدام جهانی مایکروسافت در حالی انجام می شود که ۶ ماه قبل دو محصول مذکور در اتحادیه اروپا از آفیس از هم جدا شدند تا از جریمه آنتی تراست در منطقه مذکور جلوگیری شود.

کمیسیون اتحادیه اروپا پس از شکایت پیام رسان شرکتی Slack در سال ۲۰۲۰ میلادی تحقیق درباره واحدهای آفیس و تیمز مایکروسافت را آغاز کرده بود.

تیمز که در سال ۲۰۱۷ میلادی به طور رایگان به آفیس ۳۶۵ اضافه شده بود، به تدریج جایگزین اسکایپ برای کسب وکارها شد و در دوره همه گیری کرونا به دلیل قابلیت برگزاری ویدئو کنفرانس بسیار محبوب شد.

با این وجود شرکت های رقیب اعلام کردند ترکیب این ۲ محصول با یکدیگر مزیتی ناعادلانه به مایکروسافت می دهند. این شرکت از ۳۱ آگوست سال گذشته میلادی فروش محصولات را به طور جداگانه در اتحادیه اروپا آغاز کرد.

سخنگوی مایکروسافت در این باره گفت: ما جهت تضمین شفافیت برای مشتریان مان گام هایی که سال قبل برداشتیم را بیشتر می کنیم. درهمین راستا جداسازی تیمز از M365 و O365 در منطقه تجاری اروپا و سوییس به مشتریان در سراسر جهان گسترش می یابد.

مایکروسافت در یک پست وبلاگی اعلام کرد یک سری جدید از مایکروسافت ۳۶۵ تجاری و آفیس ۳۶۵ را معرفی می کند که شامل تیمز در حوزه های خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوییس نیست و همچنین محصول جداگانه تیمز را برای مشتریان شرکتی در این مناطق ارائه خواهد کرد.

مشتریان از یکم آوریل می توانند قراردادهای فعلی خود برای استفاده از محصولات را ادامه دهند، تجدید یا آپدیت کنند یا آنکه محصولات جدید را برگزینند.

برای مشتریان تجاری قیمت آفیس بدون تیمز از ۷.۷۵ تا ۵۴.۷۵ دلار خواهد بود. از سوی دیگر سرویس تیمز نیز ۵.۲۵ دلار هزینه خواهد داشت.

اما ممکن است جداسازی تیمز از محصولات دیگر مایکروسافت در اتحادیه اروپا برای دفع اتهامات آنتی تراستی باشد که احتمالا در ماه های آینده به شرکت وارد می شود.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
پیش از برگزاری انتخابات؛ ایکس در هندوستان دردسر درست کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 28 اسفند 1403 پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
برای پیروی از قوانین ترکیه؛ «تردز» در ترکیه تعطیل شد
وبگردی