کد خبر: ۴۰۴۴۱
|
۱۸ فروردين ۱۴۰۳ | ۱۰:۵۳
آژانس آنتی تراست روسیه مطرح کرد؛

گله روسیه از اپل به دلیل حذف اپ‌های بانکی و پرداخت

آژانس آنتی تراست روسیه طی نامه ای به اپل از این شرکت خواسته تا توضیح دهد چرا کاربران روسی دسترسی کامل به قابلیت های بانکداری و سرویس های پرداخت ندارند.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، سرویس آنتی مونوپولی فدرال روسیه(FAS) در ۲ سال گذشته حدود ۲۶ میلیون دلار جریمه برای اپل تعریف کرده که دلیل آنها سواستفاده این شرکت آمریکایی از موضع برتر خود در حوزه بازار فروشگاه های اپلیکیشن و پرداخت در اپ است.

اپل قبلا با رایFAS مبنی بر آنکه توزیع اپلیکیشن ها توسط طریق سیستم عامل iOS این شرکت سبب شده تا محصولاتش برتری یابند، مخالفت کرده بود. FAS اعلام کرد بیشتر بانک های روسیه از اپ استور حدف شده اند و اپل به کاربران اجازه نمی دهد اپلیکیشن ها را از جایی به غیر از فروشگاه اپ خود نصب کنند. به همین دلیل بانک های روسی و سرویس های بی تماس نمی توانند فعالیت کنند.

این سازمان در بیانیه ای نوشته است: اقدامات شرکت نشانه هایی از نقض قانون آنتی مونوپولی را در بر دارد.

اپل ماه گذشته میلادی دراروپا درخصوص کارزار حفاظت از سلطه خود بر اپ استور آیفون و دیگر دستگاه ها یک امتیاز بزرگ داد و اعلام کرد توسعه دهندگان اپلیکیشن می توانند به طور رایگان اپلیکیشن هایشان را مستقیما به مصرف کنندگان عرضه کنند. این تغییر در راستا پیروی از قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا(DMA) انجام شد.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
دهقانی در نشست پاسخگویی برخط مرکز ارتباطات مردمی تاکید کرد؛ تحقق گفتمان علمی و فناوری رییس‌جمهور شهید در دستور کار معاونت علمی
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در اول خرداد 1403 بیت‌کوین صعود کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 31 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین افزایش قیمت غیرمنتظره را تجربه کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
وبگردی