کد خبر: ۴۰۴۵۱
|
۱۸ فروردين ۱۴۰۳ | ۱۶:۳۰

تاریخ انتشار اولین نسخه آزمایشی iOS 18 مشخص شد

اپل تاریخ انتشار اولین نسخه آزمایشی iOS 18 را برای توسعه‌دهندگان آیفون اعلام کرد. این نسخه آزمایشی پس از رویداد WWDC 2024 در دسترس خواهد بود.

به گزارش «نبض فناوری»، سیستم‌عامل iOS 18 قرار است به بزرگ‌ترین به‌روزرسانی تاریخ آیفون تبدیل شود؛ چراکه اپل مجموعه‌ای عظیم از ویژگی‌های جدید را برای این دستگاه در نظر گرفته است. این شرکت روی مجموعه‌ای گسترده از ابزارهای هوش مصنوعی کار کرده است که به‌طور بالقوه با انتشار iOS 18 در اواخر سال جاری در دسترس عموم قرار خواهند گرفت.

در حالی که بعضی از این قابلیت‌ها برای تمام مدل‌های آیفون در دسترس خواهند بود، بعضی دیگر فقط مختص به سری آیفون ۱۶ خواهند بود. همان‌طور که گفته شد iOS 18 به‌دلیل تمرکز اپل بر هوش مصنوعی به‌روزرسانی مهمی به‌شمار می‌رود.

کوپرتینویی‌ها سرمایه‌گذاری کلانی روی فناوری هوش مصنوعی مولد انجام داده‌اند و برای ادغام آن در نسخه بعدی آیفون، به‌دنبال کمک از OpenAI و گوگل و بایدو چین هستند.

این غول فناوری آمریکایی به‌تازگی اعلام کرده است که رویداد WWDC 2024 خود را دهم ژوئن برگزار خواهد کرد و در آن iOS 18 ،macOS 15 ،watchOS 11 ،tvOS 18 و visionOS 2 را به عموم مردم معرفی می‌کند. پس از این رویداد، اپل اولین نسخه آزمایشی iOS 18 و سایر به‌روزرسانی‌ها را برای توسعه‌دهندگان به‌منظور آزمایش منتشر خواهد کرد. جدیدترین نسخه بتا روی تمام مدل‌های آیفون سازگار در دسترس خواهد بود و توسعه‌دهندگان می‌توانند بلافاصله و به‌رایگان آن را نصب کنند.‌

پس از تکمیل مرحله اولیه، اپل اولین نسخه آزمایشی عمومی iOS 18 را برای عموم مردم منتشر خواهد کرد. به‌روزرسانی‌های آزمایشی عمومی معمولاً چند ماه پس از معرفی رسمی منتشر می‌شوند تا به اپل فرصت دهد که پایداری این به‌روزرسانی‌ها را برای استفاده عموم مردم افزایش دهد. توسعه‌دهندگان و آزمایش‌کنندگان نسخه آزمایشی عمومی می‌توانند iOS 18 را روی دستگاه‌های خود دانلود و نصب و گزارش باگ‌ها و مشکلات را به اپل ارسال کنند.

اپل تا ماه سپتامبر، زمانی‌که سری جدید آیفون ۱۶ را رونمایی می‌کند، به انتشار نسخه‌های آزمایشی جدید ادامه خواهد داد. iOS 18 قبل از عرضه آیفون ۱۶ برای عموم مردم منتشر خواهد شد. این نسخه شامل تغییرات متعدد در طراحی، مانند قابلیت قراردادن آیکون‌های برنامه در هر جای صفحه اصلی با امکان ایجاد فضاهای خالی بین آن‌ها خواهد بود.

منبع/ ایمنا

برچسب ها: iOS 18 آیفون اپل
ارسال نظرات
دهقانی در نشست پاسخگویی برخط مرکز ارتباطات مردمی تاکید کرد؛ تحقق گفتمان علمی و فناوری رییس‌جمهور شهید در دستور کار معاونت علمی
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در اول خرداد 1403 بیت‌کوین صعود کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 31 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین افزایش قیمت غیرمنتظره را تجربه کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
وبگردی