کد خبر: ۴۰۵۸۰
|
۲۷ فروردين ۱۴۰۳ | ۱۳:۳۰

اولین قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18 ظاهراً روی خود آیفون پردازش می‌شوند

به‌نظر می‌رسد که موج اولیه قابلیت‌های هوش مصنوعی اپل روی خود گوشی (On Device) پردازش می‌شوند.

به گزارش «نبض فناوری»، به گفته «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، اولین مجموعه از قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی اپل که در iOS 18 عرضه خواهد شد، به‌هیچ‌وجه به پردازش روی سرورهای ابری متکی نخواهند بود.

براساس گزارش مارک گرمن، از آنجایی که انتظار می‌رود اپل در 10 ژوئن (21 خردادماه) از قابلیت‌های هوش مصنوعی در iOS 18 رونمایی کند، به‌نظر می‌رسد که موج اولیه این قابلیت‌ها کاملاً روی گوشی (On device) پردازش شوند. این بدان معناست که هیچ جزء پردازش ابری در مدل زبانی بزرگ این شرکت وجود نخواهد داشت.

قابلیت‌های هوش مصنوعی اپل در iOS 18

به گزارش مارک گرمن، اپل احتمالاً همچنان برخی از ویژگی‌های هوش مصنوعی را که مبتنی بر جمینای گوگل یا مدل شرکت دیگری خواهد بود، با پردازش‌های ابری ارائه می‌کند. طبق گزارش‌های قبلی، اپل با شرکت‌هایی مانند گوگل، OpenAI و بایدو چین درباره مشارکت‌های احتمالی در حوزه هوش مصنوعی مولد مذاکره کرده است.

درهرصورت، نباید انتظار داشت که در iOS 18 با چت‌بات مشابه ChatGPT که ساخته خود اپل باشد، مواجه شویم، اما همچنان هنوز مشخص نیست که کدام مدل هوش مصنوعی (جمینای، GPT یا مدل‌ شرکت‌‌های دیگر) مستقیماً در iOS 18 ادغام خواهد شد.

این امکان وجود دارد که اپل بتواند در آینده برخی از ویژگی‌های هوش مصنوعی مبتنی بر فضای ابری خود را ارائه دهد، زیرا تحلیلگران مسائل اپل مانند «مینگ-چی کو» و «جف پو» گفته‌اند که این شرکت درحال خرید سرورهای هوش مصنوعی زیادی است.

پیش‌ازاین، شایعه شده بود که iOS 18 دارای ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی برای ابزار جستجوی Spotlight در آیفون و اپلیکیشن‌های مختلف مانند سیری، سافاری، Shortcuts، اپل موزیک و غیره است. مارک گرمن قبلاً گزارش داده بود که هوش مصنوعی مولد توانایی سیری را برای پاسخ‌دادن به سؤالات پیچیده‌تر بهبود می‌بخشد و به اپلیکیشن Messages اجازه می‌دهد جملات را به‌صورت خودکار تکمیل کند.

منبع/ دیجیاتو

برچسب ها: هوش مصنوعی اپل iOS 18
ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی