کد خبر: ۴۰۶۱۴
|
۲۹ فروردين ۱۴۰۳ | ۱۹:۳۰
در مصاحبه اخیر مطرح شد؛

بنیانگذار تلگرام به پلتفرم‌های آمریکایی اعتماد ندارد

پاول دوروف در مصاحبه ای با تاکر کارلسون، مفسر و نویسنده سیاسی محافظه‌کار آمریکایی گفت که به پلتفرم های توسعه یافته در آمریکا اعتماد ندارد.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، او در این مصاحبه به کارلسون گفت: شاید به نظر خنده دار بیاید امابه طور پیش فرض تصور می کنم دستگاه هایی که استفاده می کنم، در معرض خطر قرار دارند. زیرا کاربران از آیفون یا از موبایل اندروید استفاده می کنند و پس از آنچه در آمریکا تجربه کردم، از لحاظ امنیتی، اعتماد بسیار اندکی به پلتفرم هایی دارم که در آمریکا توسعه یافته اند.

او در بخشی از این مصاحبه گفت روسیه را ترک کرده چونه نمی توانست از هیچ دولتی دستور بگیرد. او درباره خروج از روسیه و سعی در اقامت از شهرهای مختلف از جمله برلین، لندن، سنگاپور سانفرانسیسکو گفت: ترجیح می دهم آزاد باشم تا از هرکسی دستور بگیرم.

به گفته او در این اماکن بروکراسی برای استخدام نیروهای مستعد جهانی بسیار طاقت فرسا بوده است. همچنین وی اشاره کرد در سانفرانسیسکو مورد حمله مردانی قرار گرفته که سعی داشتند موبایل او را سرقت کنند.

او در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد آژانس های امنیتی آمریکا از جمله اف بی آی توجه خاصی به او دارند. این سازمان ها سعی کرده اند یکی از مهندسان او را به استخدام خود دربیاورند تا به پلتفرم تلگرام نفوذ کنند.

دوروف درباره آزادی بیان نیز معتقد است بزرگترین موانع این حوزه دولت ها نیستند بلکه رقبای بزرگی مانند اپل و گوگل به شمار می آیند. بنیانگذار تلگرام در این باره افزود: این ۲ پلتفرم می توانند هرچیزی که فرد می خواند و روی موبایلش به آنها دسترسی دارد را سانسور کنند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 اردیبهشت 1403 صعود رمزارزهای پیشروی جهان
به دلیل عدم پیروی از مقررات؛ ترکیه گوگل را جریمه کرد
وبگردی