کد خبر: ۴۰۶۲۲
|
۲۹ فروردين ۱۴۰۳ | ۱۶:۱۹

استعلام شماره سریال تلویزیون ال جی

استعلام شماره سریال تلویزیون ال جی شما یک امر ساده است که می تواند برای اهداف مختلفی از جمله بررسی گارانتی، عیب یابی مشکلات و سفارش قطعات یدکی مفید باشد. در اینجا چند روش برای یافتن شماره سریال شما آورده شده است. در صورتی که تلویزون شما نیاز به تعمیر دارد و به دنبال یک تعمیرگاه مناسب هستید که تعمیر تلویزیون ال جی شما را انجام دهد، پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات نمایندگی الجی و از طریق وبسایت service-lg.ir می‌باشد.

استعلام شماره سریال تلویزیون ال جی

روش‌های پیدا کردن شماره سریال تلویزیون الجی

به صورت کلی 3 روش برای پیدا کردن شماره سریال تلویزیون الجی وجود دارد. هر کدام از این روش‌ها ممکن است مورد نیاز شما باشد. دلیل آن نیز این است که در سری‌های مختلف تلویزیون الجی این شماره سریال ممکن است در بخش‌های متفاوتی قرار گرفته باشد.

روی کارتن تلویزیون

شماره سریال به طور معمول در کنار برچسب حاوی اطلاعات مدل و شماره سریال چاپ می شود. این روش ساده ترین روش برای یافتن شماره سریال است، به خصوص اگر هنوز کارتن تلویزیون را نگه داشته باشید.

برچسب پشت تلویزیون

یک برچسب در پشت تلویزیون وجود دارد که حاوی اطلاعات مختلفی از جمله شماره سریال است. مکان دقیق این برچسب ممکن است بسته به مدل تلویزیون شما متفاوت باشد، اما معمولاً در گوشه سمت چپ پایین یا سمت راست پایین قرار دارد. در صورتی که به دلیل شکستی یا آبخوردگی تلویزیون ال جی خود، قادر به دیدن شماره سریال نیستید، می‌توانید از خدمات تعمیرات تلویزیون ال جی استفاده کنید تا شما را هرچه سریعتر به هدفتان برسانند.

منوی تلویزیون

می توانید با رفتن به منوی تنظیمات تلویزیون، شماره سریال را پیدا کنید. روش دقیق انجام این کار بسته به مدل تلویزیون شما متفاوت خواهد بود، اما معمولاً می توانید آن را در بخش "تنظیمات کلی" یا "پشتیبانی" پیدا کنید.

نکات مهم در استعلام شماره سریال تلویزیون ال جی

  • شماره سریال شما منحصر به فرد است و نباید آن را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید.
  • اگر نمی توانید شماره سریال تلویزیون خود را پیدا کنید، می توانید با نمایندگی تعمیرات الجی تماس بگیرید تا به شما کمک کنند.

تکنسین نمایندگی الجی

کاربردهای شماره سریال تلویزون ال جی

بررسی گارانتی تلویزیون: با مراجعه به وب سایت ال جی و وارد کردن شماره سریال خود، می توانید وضعیت گارانتی تلویزیون خود را بررسی کنید.

عیب یابی مشکلات: اگر با تلویزیون خود مشکل دارید، ممکن است لازم باشد شماره سریال خود را به خدمات مشتری ال جی ارائه دهید.

سفارش قطعات یدکی: اگر نیاز به تعویض قطعات تلویزیون خود دارید، می توانید با استفاده از شماره سریال خود قطعات یدکی را از ال جی سفارش دهید.

تشخیص اصالت تلویزیون: می توانید از وب سایت یا برنامه LG ThinQ برای تأیید اصالت تلویزیون خود با استفاده از شماره سریال استفاده کنید.

برای مثال فرض کنید با مشکلی در کیفیت تصویر تلویزیون ال جی خود مواجه هستید. برای عیب یابی مشکل، ممکن است خدمات مشتری ال جی از شما بخواهد شماره سریال تلویزیون خود را ارائه دهید. با ارائه شماره سریال، آنها می توانند اطلاعات دقیق تری در مورد مدل تلویزیون شما و سابقه تعمیرات آن بدست آورند که می تواند به آنها در حل سریعتر مشکل کمک کند. علاوه بر کاربردهای ذکر شده در بالا، شماره سریال تلویزیون شما همچنین می تواند برای موارد زیر مفید باشد:

ثبت تلویزیون: برخی از شرکت های بیمه ممکن است از شما بخواهند شماره سریال تلویزیون خود را برای ثبت آن در برنامه بیمه خود ارائه دهید.

ردیابی مالکیت: اگر تلویزیون خود را گم کردید یا دزدیده شد، می توانید از شماره سریال برای کمک به ردیابی آن استفاده کنید.

دریافت به روز رسانی های نرم افزار: برخی از مدل های تلویزیون ال جی به شما امکان می دهد تا با استفاده از شماره سریال خود به روز رسانی های نرم افزار را به صورت آنلاین دریافت کنید. با نگهداری از شماره سریال تلویزیون خود در مکانی امن و در دسترس، می توانید در صورت نیاز از مزایای مختلفی بهره مند شوید.

استعلام شماره سریال تلویزیون ال جی

تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی با توجه به مدل

برای این که بدانید تلویزیون انتخابی شما اصل است یا خیر، بهتر است به مدل دستگاه توجه کنید. فرض کنید یک مدل خاص را انتخاب کرده اید. پیش از خرید، اسم آن مدل را در سایت رسمی کمپانی ال جی سرچ کنید تا تصاویر و مشخصات آن را ببینید. حالا مشخصات و تصویر را با مدل مورد نظرتان در فروشگاه مقایسه کرده و تمامی ویژگی ها از شکل ظاهری و رنگ دور قاب و پایه ها و اندازه و …. تا امکانات و قابلیت ها را با دقت مقایسه کنید. باید این ویژگی ها دقیقا یکسان و شبیه به هم باشند در غیر این صورت، تلویزیون اصل نیست.

تشخیص تلویزیون اصل ال جی از تقلبی با توجه به ریموت کنترل

روش دیگر برای تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی، توجه به ریموت کنترل است. فوت کوزه گری این کار این است که بدانید کنترل های تقلبی، فاقد لوگوی بزرگ LG در بخش پایینی هستند. البته برخی از تولیدکنندگان تلویزیون های فیک، یک لوگو در ریموت کنترل طراحی کرده اند تا تقلبی بودن دستگاه لو نرود. با این حال می توان با توجه به اندازه ریموت کنترل، کیفیت کلیدها و حتی کیفیت و رنگ نوشت ها متوجه اصل بودن یا نبودن تلویزیون شد.

تشخیص اصل بودن LED و LCD ال جی با شماره سریال

همه دستگاه های الکتریکی یک شماره سریال دارند که نشان دهنده اصل یا تقلبی بودن آنهاست. تلویزیون هم دقیقا همین وضعیت را دارد و چه بسا سریال نامبر آن بسیار مهم تر است. در پشت تلویزیون های اصلی ال جی، سریال نامبر محصول به همراه اسم مدل درج شده است. این شماره را با سریال درج شده در سایت تطابق دهید تا بدانید که تلویزیون اصل است یا نه. همچنین سریال پشت تلویزیون باید شماره سریالی که در بخش تنظیمات درج شده است و نیز سریال روی بسته بندی کاملا یکسان باشد.

تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی با کمک اسم مدل

یک روش دیگر برای تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی، استفاده از نام مدل دستگاه است. در سال 2018، برچسب زدن به مدل های ال جی کمی تغییر کرد و عنوان OLED و LED به شکلی متفاوت، اما متحد در هر سری، نام گذاری شدند. شرکت ال جی در سال 2020 همچنان به اصل اختصار در نام گذاری تلویزیون هایش توجه داشته است. برای تلویزیون های OLED lg مدل 2020 ، از حرف X به جای شماره ای که نشان دهنده سال توسعه است استفاده می شود. مثلا OLED 2020 OLED65CXPUA.

این در حالی است که در تلویزیون های NanoCell و تلویزیون های LED سال توسعه با حرف N مشخص شده است. اگر با نحوه نامگذاری مدل های مختلف تلویزیون های ال جی آشنایی داشته باشید، می توانید از این طریق متوجه اصل یا تقلبی بودن مدل مورد نظرتان شوید. بدیهی است که وجود هرگونه تناقض یا اختلاف در نام تلویزیون، نشان دهنده تقلبی بودن آن است.

توجه به گارانتی تلویزیون

تمامی تلویزیون های اصلی ال جی دارای ضمانت نامه رسمی و معتبر هستند. این گارانتی شامل موارد متعددی می شود و به شما کمک می کند که در صورت بروز مشکل، بتوانید مسئله را به صورت حرفه ای برطرف کنید. برای تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی، به گارانتی ارائه شده همراه دستگاه توجه کنید. اگر تلویزیون به طور کلی ضمانت نامه ندارد و یا گارانتی آن شناخته شده و معتبر نیست، به اورجینال بودن آن شک کنید. ممکن است تلویزیون اصل باشد اما به صورت دست دوم به فروش برسد و شما به خیال آکبند بودن آن را بخرید! برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با استعلام شماره سریال تلویزیون ال جی و تشخیص اصالت آن می‌توانید با مشاوران مرکز تعمیرات الجی از وبسایت service-lg.ir در تماس باشید.

ارسال نظرات
وبگردی