کد خبر: ۴۰۶۲۳
|
۳۰ فروردين ۱۴۰۳ | ۰۹:۲۶

گوگل کارمندان بیشتری را اخراج می کند

گوگل با اعلام اخراج کارمندان بیشتر، در بعضی از تیم های خود، تغییراتی داد.

به گزارش نبض فناوری، دو کارمند فعلی گوگل گفتند: چندین تیم در واحد فاینانس و املاک گوگل، شامل این تغییرات شدند. یکی از این افراد گفت: این تیم ها شامل خزانه داری گوگل، سرویس بیزنس و فعالیت های درآمد نقدی هستند.

هنوز تعداد کارمندان اخراجی معلوم نیست و مشخص نیست که آیا بخشهای دیگر گوگل هم هدف این تغییرات قرار گرفته اند یا خیر. یک کارمند گوگل گفت: این تغییرات در مقیاس کاملا گسترده هستند و بعضی از موقعیتهای شغلی، به خارج از کشور منتقل شده اند.

به گفته یک منبع آگاه، روث پورات، مدیر امور مالی گوگل، با ارسال ایمیلی به کارکنان، اعلام کرده است گوگل در راستای این تغییرات، قطب های رشد در مکان هایی مانند بانگالور، مکزیکو سیتی و دوبلین خواهد ساخت.

یک سخنگوی گوگل این تغییرات را تائید کرد اما حاضر نشد درباره تعداد کارمندانی که اخراج می شوند، توضیح دهد. مقامات گوگل گفتند درصد کوچکی از مشاغل به دفاتر دیگر در آمریکا و خارج از این کشور جابه جا می شوند که در آنجا، گوگل سرمایه گذاری بیشتری انجام می دهد و شامل هند، دوبلین و آتلانتا است.

گفته شده است که کارمندان اخراج شده می توانند برای موقعیت های شغلی موجود در داخل گوگل، درخواست دهند. این شرکت در طول سال ۲۰۲۳ و امسال، سرگرم اخراج کارکنان و سازماندهی مجدد بوده تا هزینه ها را کاهش دهد و در حوزه های مهمی مانند هوش مصنوعی، سریعتر حرکت کند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، در ژانویه به کارمندان این شرکت هشدار داد اخراجها ممکن است در طول سال ادامه پیدا کند با این حال، شامل هر تیمی نمی شود.

منبع/ ایسنا 

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی