کد خبر: ۴۰۶۳۹
|
۳۱ فروردين ۱۴۰۳ | ۱۳:۰۰
به بهانه اختلال در کار؛

گوگل کارمندان معترض به همکاری با رژیم صهیونیستی را اخراج کرد

گوگل اعلام کرد: ۲۸ کارمندش را پس از شرکت در اعتراضات علیه قرارداد ابر رایانشی شرکت با رژیم صهیونیستی اخراج کرد.

به گزارش «نبض فناوری»به نقل از رویترز، گوگل در بیانیه ای اعلام کرد تعدادی از کارمندان معترض وارد برخی دفاتر این شرکت شدند و کار را مختل کردند. در متن بیانیه آمده است: این افراد به طور فیزیکی فعالیت کارمندان دیگر را مختل کردند و اجازه ندادند آنها به واحد های ما دسترسی یابند. این امر نقض واضح سیاست های ما و رفتاری کاملا غیرقابل قبول است.

این شرکت آمریکایی در آخر اشاره کرده بود تحقیقات جداگانه به اخراج ۲۸ کارمند منجر شد. گوگل اعلام کرد همچنان به تحقیق ادامه می دهد و اقدامات مورد نیاز را انجام خواهد داد.

کارمندان گوگل که عضو کمپین «نه به فناوری برای آپارتاید» هستند، در بیانیه ای که در پلتفرم مدیوم منتشر شده، اعلام کردند چنین اقدامی انتقام جویانه است و برخی کارمندان که به طور مستقیم در اعتراضات روز سه شنبه در دفاتر گوگل شرکت نکرده بودند، جزو کارمندان اخراجی هستند. در بخشی از بیانیه آنها آمده است: کارمندان گوگل حق اعتراض مسالمت آمیز درباره شرایط و وضعیت کار را دارند.

معترضان اعلام کرده اند پروژه Nimbus از توسعه ابزارهای نظامی توسط رژیم صهیونیستی پشتیبانی می کند.طبق این قرارداد ۱.۲ میلیارد دلاری که در ۲۰۲۱میلادی بسته شده، گوگل و آمازون سرویس های ابر رایانشی را برای رژیم صهیونیستی فراهم می کنند.

اعتراضات کارمندان گوگل پدیده ای جدید نیست. در سال ۲۰۱۸ میلادی کارمندان این شرکت موفق شدند گوگل را وادار کنند قراردادی با ارتش آمریکا به نام پروژه میون لغو کند.

منبع: مهر
ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی