کد خبر: ۴۰۶۵۳
|
۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ۱۲:۵۲
به نام Llama۳؛

هوش مصنوعی جدید متا با قابلیت های تازه از راه رسید

متا پلتفرمز نسخه اولیه از جدیدترین مدل زبانی بزرگ خود به نام Llama۳ و یک ابزار تولید کننده عکس را عرضه کرد. ابزار تولید عکس مذکور تصاویر را به طور آنی آپدیت می کند.

هوش مصنوعی جدید متا با قابلیت های تازه از راه رسید

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، مدل های هوش مصنوعی مذکور با دستیار مجازی این شرکت به نام Meta AI یکپارچه خواهند شد. متا این دستیار را به عنوان پیچیده ترین ابزار میان نسخه های مشابه رایگان معرفی و اعلام کرده عملکرد آن در حوزه هایی مانند استدلال، کدنویسی و نوشتن خلاقانه با ابزارهای شرکت های رقیب مانند گوگل و استارت آپ فرانسوی Mistral AI قابل مقایسه است.

دستیار هوش مصنوعی به روزرسانی شده متا در آینده در فیس بوک، اینستاگرام، واتس اپ و مسنجر نقش برجسته تری می یابد. همچنین این ابزار یک وب سایت جداگانه دارد تا بتواند به طور مستقیم با چت جی پی تی شرکت اوپن ای آی رقابت کند. در صفحه نخست به بازدیدکنندگان خوشامد گفته می شود و آنها تشویق می شوند تا یک فهرست از لوازم مورد نیاز برای سفر تهیه کنند، در انجام تکالیف به آنها کمک می شود و فعالیت های دیگری انجام دهند.

Llama۳ مجهز به قابلیت های جدید کدنویسی رایانه ای جدید است و با متن و عکس آموزش دریافت کرده، البته هم اکنون بازده آن فقط متن است.

متا سعی دارد محصولات هوش مصنوعی مولد خودش را برای میلیاردها کاربر ترویج کند و به این ترتیب موقعیت برتر شرکت اوپن ای آی در فناوری هوش مصنوعی را به چالش بکشد. این شرکت فناوری مدل های Llama را به طور رایگان برای توسعه دهندگان نرم افزار که اپ های هوش مصنوعی می سازند عرضه کرده است. اقدام مذکور بخشی از تلاش شرکت برای رسیدن به شرکت های فعال در بازار است، زیرا یک گزینه رایگان قدرتمند می‌تواند برنامه‌های رقبا را برای کسب درآمد از فناوری اختصاصی خود متوقف کند. این استراتژی نگرانی هایی درباره ایمنی را میان منتقدان ایجاد کرده زیرا ممکن است هکرها و مجرمان آن را برای ساخت مدل های هوش مصنوعی به کار گیرند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
دهقانی در نشست پاسخگویی برخط مرکز ارتباطات مردمی تاکید کرد؛ تحقق گفتمان علمی و فناوری رییس‌جمهور شهید در دستور کار معاونت علمی
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در اول خرداد 1403 بیت‌کوین صعود کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 31 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین افزایش قیمت غیرمنتظره را تجربه کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 30 اردیبهشت 1403 بیت‌کوین بعد از ۳ هفته رکوردی دیگر ثبت کرد
با کنترل از راه دور؛ سگ رباتیک نیروی نظامی چین شد
وبگردی